ملت ایران:بعضی ها ترجیح می دهند تا برای صرفه جویی در هزینه ماشین شان را خودشان بشورند اما برخی هم هستند که برای شستن خودروهایشان در کارواشی ویژه هر بار مبلغی حدود ۵۰۰ میلیون تومان هزینه می کنند.
هر که بامش بیش، برفش بیشتر، این مسئله را خیلی ها درباره ماشین هایشان تجربه کرده اند. هر چقدر قیمت خودرو بالاتر می رود هزینه های آن هم بیشتر می شود. شاید کسی اما نتواند تصور کند که بعضی ها برای شستن ماشین لوکس شان هر بار مبلغی حدود ۵۰۰ میلیون تومان خرج کنند!

یک شرکت صاحب کارواش که مقر آن در اسکاتلند است اما خدمات کارواش خود را با این هزینه ارائه می کند. شرکت «درخشش فوق العاده» کارواش هایی در سطح جهان دارد که برای اتومبیل های خاص فعالیت می کنند و هر بار ورود و خروج خودرو به آنها حداقل ۱۵۰ هزار دلار هزینه دارد و اکنون عنوان گران ترین کارواش جهان را به خود اختصاص داده است.
پائول ویلکینز، صاحب شرکت «درخشش فوق العاده» می گوید ماشین های عادی و حتی لوکس مشتری کارواش او نیستند. به گفته او مشتری ها او بیشتر مجموعه دارهای خودرو هستند؛ کسانی که ماشین های مورد علاقه خود را با هزینه زیاد و حتی در اتاق هایی با دمای کنترل شده نگهداری می کنند. به گفته او با شرایطی که شستشوی این ماشین ها طول می کشد او در کل سال وقتش به سه خودرو می رسد. کار شستن ماشین اول از همه با جرم گیری سطح بدنه با استفاده از محلول های ویژه شروع می شود.
به گفته ویلکینز پاک کردن همه مواد اضافی و جرم از روی بدنه این ماشین ها صدها بار تکرار می شود تا هیچ جرم اضافه ای روی بدنه باقی نماند. در مرحله بعد با یک محلول ویژه حاوی الکل بدنه شسته می شود تا هیچ نوع ماده روغنی روی بدنه نباشد. پس از طی مراحل شستشو، پروسه پولیش شروع می شود که با دستگاه های خاص و ذره به ذره روی بدنه انجام می شود؛ روندی که ممکن است یک ماه طول بکشد. پس از آن نوبت به واکس است. واکس استفاده شده در این کارواش از نوعی گیاه در برزیل ساخته می شود که نوع آن برای فصل های مختلف متفاوت است.
پائول ویلکینز می گوید بر خلاف تصور خیلی ها سرش حسابی شلوغ است و هر چند وقت یکبار باید به کشورهای مختلف هم برای شستشوی خودروهای خاص سفر کند.