به گزارش سرویس پزشکی ملت ایران، شاید شما هم جزو آن دسته مردم هستید که احساس می کنید پشه ها بیش از دیگران شما را مورد آزار قرار داده و شدیدتر نیش می زنند. در این صورت باید گفت که این احساس شما به احتمال زیاد واقعیت دارد چرا که طبق پژوهش ها، ۲۰ درصد از ما انسان ها به طور طبیعی بیش از سایرین پشه ها را به خود جذب می کنیم که دانشمندان دلایل شگفت انگیزی را برای این امر کشف کرده اند:

" هر دو سوخت و ساز بدن خود و بدن خود را منحصر به فرد شیمی که به عنوان مشخص به عنوان یک اثر انگشت نقش مهمی در تعیین اینکه آیا یا نه شما یک آهنربای پشه، ": دانشگاه فلوریدا استاد حشره شناسی دکتر فیل Koehler می گوید. " همچنین، شواهدی وجود دارد که درجه خود را از جذابیت به پشه می تواند در طول زمان تغییر وجود دارد. "

به گفته ی حشره شناسان دانشگاه فلوریدا، متابولیسم وجزییات فعالیت های شیمیایی در بدن هر شخص، مانند اثر انگشت وی، ویژگی هایی منحصر به فرد ی دارد که این عوامل نقش مهمی در میزان جذب حشرات ایفا می کند. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این میزان می تواند در طی زمان های مختلف برای یک بدن معین نیز متغیر باشد.

برخی از ما اهداف ویژه و خوشمزه ای برای این خون آشام ها کوچک هستیم، بیان می کنیم:

پشه ها به گروه خونی O بیش از سایر گروه های خونی علاقه نشان می دهند!

استفاده از برخی نوشیدنی ها خطر گزیدگی حشرات را افزایش می دهد

شب های مهتابی و نیز در هنگام غروب و طلوع خورشید بیشترین احتمال گزیدگی وجود دارد. علت این امر می تواند نیاز پشه های ماده ای باشند که در این زمان ها کیلومتر ها برای پیدا کردن غذایی چرب و نرم پرواز کرده اند!(پشه های نر اغلب نمی گزند)

واضح ترین علت: بوی بد بدن خصوصاً پا ها می تواند جاذب قوی حشرات باشد

زنان حامله بیشتر در معرض گزیدگی اند. این امر می تواند به علت افزایش ۲۱ درصدی میزان دی اکسید کربن در بازدم این افراد و یا ۱ درجه افزایش دما در ناحیه ی شکم آنان باشد، که سبب تعرق بیشتر در این قسمت و در نتیجه جذب حشرات می شود.

درست مانند خون آشام ها، پشه ها از بیشتر به لباس های تیره تر جذب می شوند

فرار کردن کمکی به شما نمی کند، افزایش فعالیت بدن سبب افزایش دی اکسید کربن و تعریق بدن می شود که این خود بیشتر سبب گزیدگی شما می شود!