به گزارش سرویس اجتماعی ملت ایران دادستانی کالیفرنیای آمریکا، زنی را دستگیر کرده اند که گفته می شود از شاهزاده های سعودی می باشد. این زن به یک فقره قاچاق انسان که یک زن کنیایی می باشد، متهم شده است.

این شاهزاده خانم ۴۲ ساله در صورت اثبات جرم، به ۱۲ سال زندان محکوم خواهد شد.

به گفته ی مقامات، آلیبان، زن عربستانی، پس از آن بازداشت شد که این زن کنیایی روز سه شنبه در حالی که یک ساک دستی را حمل می کرد، اتوبوسی را متوقف نموده و برای مسافران در مورد شرایطی که در آن کار می کرده توضیح داد. به دنبال آن مسافران اتوبوس به وی کمک کردند تا به پلیس تماس بگیرد.

این زن ۳۰ ساله به پلیس گفت: وی در سال ۲۰۱۲ توسط خانواده ی زن عربستانی در کنیا استخدام شده است، در حالی که گذرنامه اش در هنگام ورود به عربستان سعودی از وی گرفته شده و اجازه ی خروج از کشور و حتی ترک خانه به او داده نمی شده است. به گفته ی مقامات، او مجبور بوده برای ساعات بیش از حدی کار کند اما کمتر از چیزی که به وی وعده داده شده بود پرداخت می کرده اند.

تونی راکاکاس، دادستان منطقه اورنج کانتی، به دادگاه گفت که این مسئله تنها یک اختلاف در قرار داد نبوده و با اشاره به شباهت این عمل به برده داری اذعان داشت این عمل به نوعی اسیر کردن یک انسان بر خلاف میل و اراده ی وی است