ملت ایران: یکی از موضوعات مهم و اساسی که در جریان برگزاری جشن عروسی برای برخی زوج های جوان و خانواده هایشان حائز اهمیت است و البته از چشم و هم چشمی ها هم نیز به دور نیست خودرو یا مرکب عروس است.

آن ها که خودروهای گرانقیمت آخرین مدل در اختیار دارند دغدغه ای از این بابت ندارند. اما افرادی که چنین خودروهایی ندارند سعی می کنند تا با کرایه خودرو های گرانقیمت یا عتیقه برای یک روز یا چند ساعت یکی از خاطره انگیزترین روزهای زندگی شان را به ثبت برسانند. این در حالی است که هزینه اجاره چنین خودروهایی نیز قابل توجه است.
به عنوان مثال قیمت اجاره خودروی بی ام و ایکس ۶ و ایکس ۳ در تهران ساعتی ۲۵۰ هزار تومان و روزی دومیلیون و پانصد هزار تومان است.

قیمت اجاره بنز اس ۵۰۰ ساعتی ۴۰۰ هزار تومان و بی ام و کروک ساعتی ۶۰ هزار تومان است.

البته برای کرایه خودرو بدون راننده سند مالکیت چند صد میلیونی و چک به میزان ارزش خودرو نیز گرو گذاشته می شود.

یک موسسه اجاره خودرو که مدعی است گران ترین خودرو ها را در اختیار دارد برای کرایه پورشه در یک روز مبلغ دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و بنز کروک ساعتی ۳۵۰ تا ۴۵۰ هزار تومان، لکسوس کروک ساعتی ۵۰۰ هزار تومان و بنز اس ۵۰۰ ساعتی ۵۷۰ هزار تومان دریافت می کند.

ارزانترین خودرو ها نیز سوناتا و ماکسیما است که ساعتی ۱۳۰ هزار تومان خرج برمی دارد. یک موسسه دیگر هم قیمت های عجیبی دارد. این موسسه برای کرایه خودرو پورشه کاین در یک روز مبلغ ۵ میلیون تومان، خودروی بنز کروک روزی پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و بی ام و ایکس ۶ پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می کند.

اجاره یک روز خودرو مازراتی برای ۱۶ ساعت نیز ۹ میلیون تومان و لیموزین نیز روزی ۱۳ میلیون تومان است. جالب است بدانید ارزان ترین خوروی اجاره ای نیز پراید است که برای یک روز اجاره اش باید ۲۰۰ هزار تومان پرداخت.

یک موسسه نیز برای کرایه کالسکه شامل ۴ اسب سفید و یک کاروان حدود ۷ میلیون تومان هزینه دریافت می کند. البته از آنجا که حرکت کالسکه داخل شهر ممنوع است تنها عروس و داماد می توانند در مقابل تالار و برای یک مسیر کوتاه برای عکسبرداری و فیلمبرداری از آن استفاده کنند.

بالن سواری عروس و داماد نیز ممنوعیت هایی دارد و فقط برای یک باشگاه در پایتخت مجوز بالن سواری صادر شده است که قیمت آن نیز برای یک ساعت ۴ میلیون تومان است. جالب است بدانید هر اسکورت موتورسوار نیز۴۰۰ هزار تومان و اسکورت با ۸۰ کودک دوچرخه سوار حدود پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه دارد.