از دیشب همزمان با بارش سنگین برف در استان گیلان اکیپ‌هایی به مناطق مختلف برای ساماندهی شبکه توزیع اعزام شده‌اند که به گفته جمشید طالبی مدیرعامل شرکت توزیع برق در حال حاضر 229 اکیپ که 52 اکیپ آن از استان‌های همجوار به رشت اعزام شده‌اند، برای ساماندهی شبکه‌های توزیع و فوق توزیع استان در حال فعالیت هستند .

وی افزود: این اکیپ‌ها در مجموع حدود 700 نفر هستند که گستره فعالیت آن‌ها کل استان را شامل می‌شود .

طالبی ضمن اشاره به بارش شدید برف در استان، تصریح کرد: بارش‌ها در یکی دو روز اخیر بسیار شدید بوده و در برخی از جاها ارتفاع برف به حدود 2 متر می‌رسد .

این مقام مسئول ادامه داد: از صبح امروز با تلاش بی وقفه همکاران ما در شرکت توزیع برق پنج پست اصلی برق که از مدار خارج شده بودند، وصل شده و وارد مدار شدند .

طالبی تأکید کرد: همچنان قطعی برق در شهر رشت به صورت «پراکنده» وجود دارد اما در سطح روستایی بویژه در بخش خمام، کوچ اصفهان، سنگر، خشک بیجار، آستانه اشرفیه و سیاهکل حدود 208 روستا همچنان بدون برق هستند .

وی خاطرنشان کرد: بخشی اعظمی از قطعی برق ناشی از بارش شدید برف بوده است، اما در برخی از نقاط نیز ططقعی برق بدلیل برف روبی شهروندان و ریختن برف‌ها بر روی شبکه توزیع اتفاق افتاده است، که از شهروندان می‌خواهیم در زمان برف روبی پشت بام منازل خود از ریختن برف‌ها بر روی سیم‌های برق خودداری کنند .