به گزارش روابط عمومی رجا، محمد رجبی مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با اعلام این خبر‌، بیان کرد: با قطعی شدن تشکیل شرکت اجرایی و فنی در زیر مجموعه رجا به دنبال استفاده از ظرفیت صنایع و بسیج کردن آنها برای تحقق در امور فنی قطارها هستیم.

رجبی افزود: با اجرایی شدن شرکت مذکور و آغاز به کار آن، نگرشی نو در توسعه و مدیریت بخش فنی و اجرایی شاهد خواهیم بود.

وی در خصوص ساختار شرکت رجای فعلی بیان کرد: قطعاً با تشکیل این شرکت، رجا در قالب یک هلدینگ فعالیت می‌کند که به زودی چارت سازمانی آن ارایه و ساختار جدید نیز برای شرکت فنی - اجرایی طراحی و تدوین خواهد شد.

مدیرعامل رجا ماهیت تشکیل این شرکت را انجام فعالیت‌های فنی، تعمیراتی، بازسازی قطارهای رجا و سایر شرکت‌های ریلی فعال در این صنعت بیان کرد.

رجبی با اشاره به وجود 500 واگن بالای 30 سال در شبکه ریلی افزود: تا آغاز فصل زمستان در سال 1396 این واگن ها باید مورد بازسازی کامل و تعمیرات اساسی قرار گیرند و توجه جدی به حوزه فنی لازم و ضروری است.
مدیرعامل رجا در خصوص آمادگی قطارها برای سفرهای نوروزی سال 1396 بیان کرد: طی برنامه‌ریزی صورت گرفته در تلاش هستیم حدود 30 تا 40 واگن بازسازی شده و نو را برای این ایام به ناوگان مسافری اضافه کنیم تا بتوانیم خدمات خوبی را به هم‌و‌طنان گرامی ارائه دهیم.

وی ابراز امیدواری کرد با ظرفیت بالایی که در بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد، بتوان در شرکت جدید زیر مجموعه رجا از این ظرفیت به نحوی مطلوب در تعمیرات اساسی استفاده کرد.

توصیه‌ها‌ رجا به خریداران بلیت های نوروزی

بنابراین گزارش بنابراین گزارش روابط عمومی شرکت حمل و نقل ریلی رجا از هم وطنان‌ درخواست کرد‌ هنگام خرید بلیت قطارهای مسافری حتماً کارت ملی خود را برای ثبت کد ملی و تاریخ تولد افراد در داخل برگه‌های بلیت همراه داشته باشند.

‌خریداران بعد از دریافت بلیت، بلافاصله مندرجات آن را با درخواست ارائه شده مطابقت داده و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، سریعاً موضوع را به اپراتور فروش اطلاع دهند.

بلیت‌های غیرهمنام یا مخدوش از درجه اعتبار ساقط بوده و دارندگان این‌گونه بلیت‌ها، مسافر بدون بلیت تلقی شده و از سوار شدن آنها به قطار جلوگیری به عمل خواهد آمد.

بنابراین گزارش فروش بلیت قطارهای رجا برای نوروز سال 96، از ساعت 17 روز یکشنبه 17 بهمن ماه 95 به صورت غیر حضوری (اینترنتی و فروش تلفنی 1539) برای همه مسیرها به غیر از مسیر تهران- مشهد آغاز می‌شود.

‌از ساعت 7:30 روز دوشنبه 18 بهمن 1395 نیز بلیت قطارهای مسافری همه محورها به غیر از مسیر تهران-مشهد به هم‌وطنان عرضه خواهد شد.

فروش بلیت قطارهای مسیر تهران- مشهد و بالعکس نیز از ساعت 17 روز دوشنبه 18 بهمن ماه به صورت اینترنتی و از ساعت 7:30 روز سه‌شنبه مورخ 19 بهمن 1395 در همه نمایندگی‌های فروش مجاز سراسر کشور انجام می‌شود.

روابط عمومی رجا اعلام کرد: طبق برنامه فوق عرضه بلیت‌ قطارهای نوروزی 1396 طی 3 روز انجام شده که مربوط به بازه زمانی 25 اسفند 1395 لغایت 15 فروردین 1396 است.
با توجه به ظرفیت ایجاد شده، هم وطنان با برنامه‌ریزی مطلوب و توزیع سفر می‌توانند به صورت غیرحضوری (اینترنتی و فروش تلفنی 1539) یا از طریق نمایندگی‌های مجاز فروش بلیت قطار در سراسر کشور اقدام به خرید بلیت کنند.

هم‌وطنان‌ برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سفر با قطارهای رجا اعم از نشانی دفاتر فروش، قیمت بلیت، موجودی بلیت و غیره می‌توانند به صورت شبانه‌روزی با سامانه ارتباط با مشتریان این شرکت با شماره تلفن 1539 تماس گرفته یا به سایت اینترنتی این شرکت به نشانی : www.raja.ir مراجعه کنند.

شماره پیامک 3000139 شرکت رجا نیز آماده دریافت نظرها، انتقادات و پیشنهادهای متقاضیان خرید بلیت و سفر با قطارهای این شرکت است.