فروش بلیت قطارهای مسافری برای نوروز سال ۹۶، از ساعت 17 روز یکشنبه 17 بهمن ماه 95 به صورت غیر حضوری( اینترنتی و فروش تلفنی ۱۵۳۹) برای همه مسیرها به غیر از مسیر تهران- مشهد آغاز می‌شود.

همچنین از ساعت ۷:۳۰ روز دوشنبه 18 بهمن 1395 نیز بلیت قطارهای مسافری کلیه محورها به غیر از مسیر تهران-مشهد به متقاضیان عرضه خواهد شد.

براساس این گزارش فروش بلیت قطارهای مسیر تهران- مشهد و بالعکس نیز از ساعت 17 روز دوشنبه 18 بهمن ماه به صورت اینترنتی و از ساعت ۷:۳۰ روز سه‌شنبه مورخ 19 بهمن 1395 در کلیه نمایندگی‌های فروش مجاز سراسر کشور انجام می‌شود.

طبق برنامه فوق عرضه بلیت‌ قطارهای نوروزی 1396 طی 3 روز انجام شده که مربوط به بازه زمانی 25 اسفند 1395 لغایت 15 فروردین 1396 می‌باشد.

متقاضیان هنگام خرید بلیت قطارهای مسافری حتماً کارت ملی خود را برای ثبت کد ملی و تاریخ تولد افراد در داخل برگه‌های بلیت همراه داشته باشند.

بر این اساس، خریداران بعد از دریافت بلیت، بلافاصله مندرجات آن را با درخواست ارائه شده مطابقت داده و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، سریعاً موضوع را به اپراتور فروش اطلاع دهند. بلیت‌های غیرهمنام یا مخدوش از درجه اعتبار ساقط می شود.