مسعود پزشکیان در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه توفیقات وزارت جهاد کشاورزی در خودکفایی گندم بی نظیر است، اظهار کرد: یقیناً با برنامه‌ریزی اصولی این وزارت شاهد موفقیت‌های بیشتری خواهیم شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه طرح کاداستر اراضی کشاورزی بسیار با ارزش است، بیان کرد: حالا می‌توان تصمیمات علمی و فنی درکشاورزی گرفت و هرگونه نقل و انتقال و فعالیت را اصولی کرد.

وی با بیان اینکه مصرف بهینه آب نباید در کشاورزی خلاصه شود، ادامه داد: در این خصوص همه مسئولند و با این روند مصرف غیرکارشناسی آب، یقیناً در10 سال آینده تامین آب به معضل بزرگ تبدیل خواهد شد.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: تمام ارکان کشور در پیشگاه مردم باید پاسخگو باشند و اموالشان بطور صحیح و شفاف در اختیار رسانه‌ها باشد تا دیوار اعتماد مردم با حاکمیت بلندتر از این باشد.

وی افزود: تمامی افراد که از بیت المال حقوق می‌گیرند باید دارایی و حقوقشان بطور صحیح در اختیار سازمان بازرسی قرار گیرد، این به معنای اعتماد مردم به حاکمیت و شفافیت خدمت مسئولین به مردم است و در آن صورت می‌توان گفت هیچ رانتی و مال خوری در مسئولان وجود ندارد .

پزشکیان در پایان تاکید کرد: تولیدات کشاورزی باید صادرات محور، سالم و بصورت بسته بندی اصولی باشد.