زنی ٢٢ ساله که به دلیل مشکلات مالی و زمینگیر شدن همسرش، قصد فروش نوزاد ٩ ماهه‌اش را داشت با ورود وزیر بهداشت به ماجرا از تصمیم خود منصرف شد.

 
او البته گفته است که هیچ‌وقت قصد فروش نوزادش را نداشته و تنها می‌خواسته او در جای بهتر و مناسب‌تری زندگی کند. چند روز پیش تصویر یک برگ آگهی درباره فروش یک نوزاد ٩ ماهه به شکل وسیعی در شبکه اجتماعی توییتر منتشر شد. در این نامه که فردی آن را روی شیشه‌ای چسبانده بود، با خطی ساده نوشته شده بود: «یک عدد بچه به دلیل نبودن شرایط نگهداری به فروش می‌رسد.
 
وزیر بهداشت، مانع فروش نوزاد قبل از تولد شد 
 
 
«بیست روز مانده به دنیا آمدنش» به زودی مشخص شد که نگارنده نامه مادر نوزاد متولد نشده است که دو پسر خردسال دیگر هم دارد. او پس از حضور در تحریریه ایلنا، درباره علت انتشار آگهی فروش نوزادش گفت: «همسرم هادی ٢٤ سال دارد و ضربه مغزی شده. چند وقت پیش که در یک حوضچه شیلات در آمل سرایدار بودیم، در استخر سقوط کرد و از هوش رفت. دکترها گفته‌اند باید عمل شود اما هزینه‌اش خیلی بالاست و من توان پرداختش را ندارم. او در روز چند بار تشنج می‌کند و همین موضوع باعث شده بیکار شود.
 
خودم هم تا سه ماه پیش در کارخانه بسته‌بندی میوه کار می‌کردم و خرج زندگی را می‌دادم اما بعد از بارداری ناخواسته، در خانه لیمو خشک آماده می‌کنم. » او درباره قصدش برای فروش نوزاد نیز گفت: «قیمت برایم مهم نیست، مهم این است که فرزندم را به خانواده خوبی بدهم، نمی‌خواهم یکی دیگر را هم بدبخت کنم.
 
اگر مطمئن باشم فرزندم جای خوبی بزرگ می‌شود، خودم و همسرم هر تعهدی لازم باشد، می‌دهیم که سراغ فرزندمان را نگیریم و ادعایی نسبت به او نداشته باشیم. از صبح (پس از انتشار آگهی) تماس‌های زیادی با من گرفته شده، در یکی از آنها صدای بی‌سیم پلیس می‌آمد. نگرانم، نمی‌خواهم فروش نوزادم برایم دردسرساز شود. » پس از ساعتی، وزیر بهداشت که با پیگیری خبرنگار ما از ماجرا باخبر شده بود با ارسال پیامی با این مضمون که «پیام را برای آقای دکتر زارع‌نژاد فرستادم. قول دادند فردا پیگیری و اقدام کنند» دستور پیگیری را صادر کرد.
 
سرانجام هادی به بیمارستان سینا منتقل و مورد عمل جراحی قرار گرفت. او گفته که باید تا دو ماه دیگر خانه‌ای که اجاره‌اش سه ماه عقب افتاده را تخلیه کنند اما قصد دارد بعد از بهبودی کار ‌کند تا همسرش همه بار زندگی را به دوش نکشد. مادر نیز از فروش نوزادش منصرف شده و دو فرزند دیگرش تا چند روز آینده، همبازی دیگری پیدا خواهند کرد.