مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش بارش‌های سواحل شمالی در روز آینده،گفت: در روز دوشنبه چهارم مرداد، عمده بارش به استان‌های واقع در شرق سواحل دریای خزر و شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل محدود خواهد شد.

احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز شنبه دوم مرداد، در مناطق سواحل دریای خزر، و ارتفاعات شمالی البرز ابرناکی و بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

استان‌های پربارش

وی با بیان اینکه روز یکشنبه سوم مرداد، ضمن تداوم بارش در سواحل شمالی کشور از میزان آن کاسته خواهد شد، اظهار کرد: در روز دوشنبه چهارم مرداد، عمده بارش به استان‌های واقع در شرق سواحل دریای خزر و شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل محدود خواهد شد.

وزش باد شدید در زابل

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز شنبه در برخی مناطق شرق کشور بویژه در زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که گاهی با گرد و خاک همراه خواهد بود، افزود: همچنین در روزهای شنبه و یکشنبه دوم و سوم مرداد، افزایش سرعت وزش باد شرقی سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق جنوب سمنان، قم، مرکزی، جنوب تهران و شمال اصفهان می شود.

به گفته وظیفه، روز یکشنبه بعدازظهر رگبار پراکنده در جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و جنوب فارس و در بعدازظهر روز دوشنبه درجنوب سیستان وبلوچستان، شمال هرمزگان، جنوب کرمان و فارس افزایش ابر و رگبار پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، همچنین در سه روز آینده دریای عمان و دریای خزر مواج خواهد بود و طی امروز شنبه تا ظهر فردا غرب خلیج فارس نیز مواج است.

وی در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهان در روزهای یکشنبه و دوشنبه سوم و چهارم مرداد، صاف تا کمی ابری، در بعدازظهر وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 38 و 28 و 39 و 27 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.