سیاوش سلیمانی امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در کرمانشاه اظهار داشت: در هفته سلامت چندین کارگاه آموزشی با موضوعات، پیشگیری و کنترل طلاق، نشست های تخصی در زمینه خودکشی در استان برگزار و خدمات مددکاری به زنان سرپرست و کودکان تحت نگه داری شبانه روزی سازمان ارائه خواهد شد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان کرمانشاه افزایش خدمات اورژانس و ماشین‌های سیار در سطح شهر را از دیگر برنامه‌ها در هفته سلامت عنوان کرد و افزود: در طول سال به دنبال این هستیم تا در ارتقا سطح سلامت کودکان دوره‌های آموزشی و مهارت زندگی گام های بیشتری برداشته شود و در سطح 266 مهد کودک با جمعیت 14 هزار کودک به جامعه هدف خدمات دهیم.

سلیمانی با بیان اینکه در استان کرمانشاه از هر 4 ازدواج یک مورد به طلاق می‌انجامد، افزود: در سطح کشور از هر سه فقره ازدواج یک مورد منجر به طلاق می شود و در بحث خودکشی نیز از هر 100 هزار نفر 8 خودکشی موفق در استان کرمانشاه اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه تراکم خودکشی در مرکز استان کرمانشاه بیشتر از شهرستانها است، افزود: اقدام به خودکشی ناموفق در زنان بیشتر از مردان است و نوع خودکشی در مردان خشن‌تر از زنان است و در هر منطقه شیوه های مختلفی برای خودکشی رایج است مثلا در شمال بیشتر از قرص برنج و در کرمانشاه بیشتر با سم نخود برای خودکشی اقدام می شود.

سلیمانی بیان کرد: با توجه به جمعیت، اسلام آباد غرب، سرپل ذهاب و گیلانغرب بیشترین موارد خودکشی را در سطح شهرستان های استان دارند لازم به ذکر است که هر جا فرهنگ منطقه متعصب‌تر باشد اقدام به خودکشی نیز بیشتر است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان کرمانشاه در خصوص سامانه 123 اورژانس اجتماعی نیز گفت: بیشترین موضوعات تماس با اورژانس 123 در خصوص آزار و خشونت خانگی نسبت به زنان است.

سلیمانی تعداد زنان سرپرست خانوار در استان کرمانشاه را 22 هزار نفر عنوان کرد و گفت: 5 هزار و 550 زن سرپرست خانوار از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند هستند.

وی همچنین از وجود 400 پرونده کودکان کار در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در این زمینه رایزنی و توافق هایی با اصناف مختلف از جمله روزنامه فروشی ها، نان برنجی پزی ها و... شده تا حمایت های لازم از کودکان کار به عمل آید.