مهندس سعید شریف‌زاده ، با بیان اینکه آتشنشانی دیگر سازمانی نیست که تنها برای اطفای حریق ماموریت داشته باشد، اظهار کرد: تنوع ماموریت‌های آتشنشانی افزایش یافته و به همین دلیل امدادگران ما نیز باید به فنون مختلفی مسلط باشند. امروزه از اطفای حریق تا نجات در کوهستان و عمق چاه‌ها از جمله وظایف آتشنشانی محسوب می‌شود و به همین دلیل ما در سازمان به دنبال پویایی و به‌روز کردن توانایی‌هایمان هستیم.

وی با بیان اینکه از چندی پیش نقاط مخاطره‌آمیز شهر تهران شناسایی شده است، اظهار کرد: نقاطی که در آنها تراکم جمعیت بالا بوده یا مستعد وقوع حادثه هستند شناسایی شده و علاوه بر اینکه همکاران من در آتش‌نشانی توصیه‌های ایمنی لازم را به مسئولان و متولیان این اماکن داده‌اند مانورهای مختلفی نیز در برخی از این اماکن برگزار شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه هدف از برگزاری این مانورها، افزایش آمادگی امدادگران در صورت بروز حوادث احتمالی است، اظهار کرد: آموزش‌ها و تمرینات متعددی را برای آتش‌نشانان پیش‌بینی کرده و خوشبختانه پرسنل ما از آمادگی و توان بالایی برخوردار هستند.

شریف‌زاده تاکید کرد که آتش‌نشانی به دنبال استفاده از جدیدترین تجهیزات برای امدادرسانی و ارائه خدمات ایمنی به شهروندان است.