حجت الاسلام حسن علیدادی صبح پنج شنبه با حضور در نخستین دوره مسابقات شوق تلاوت ویژه نخبگان طرح ملی تلاوت در مسجد امام حسن مجتبی(ع) جزیره کیش بیان داشت: تلاوت زیبا اثر فراوانی برجسم و روح افراد جامعه داشته و تلاوت های درست و صحیح، زیبایی فراوانی دارد.

وی بااشاره به اینکه قرآن کریم کتاب هدایت بشراست افزود: برهر انسان مسلمانی لازم وواجب است دراولین مرحله قرآن را به بهترین وجه و به صورت صحیح تلاوت و با صدای مناسب قرائت کند.

وی تاکید کرد: قرآن کریم دارای محتوای جذاب و زیباییهای منحصر به فرد است و نوجوانان باید با قرآن مانوس شوند.

امام جمعه کیش فراگیری علوم قرآنی به ویژه دربخش تلاوت را ازسنین پایین حرکتی ارزشمند دانست و گفت: هرچه انسان درسنین پایین تری به تلاوت روی آورد و مرحله به مرحله با قرآن مانوس شود آثار و برکات قرآنی دروجود او ماندگارمی ماند.

وی افزود: با این حال باید نسل جوان و نوجوان کشورمان را باقرآن آشنا کرد و موسسات قرآنی باید به سوی تخصصی کردن آموزش ها گام بردارند.

حجت الاسلام علیدادی به طرح ملی تلاوت اشاره کرد و گفت: طرح ملی تلاوت طرحی جذاب، کارآمد، زیبا و همه گیر است که توانسته نخبگان قرآنی را شناسایی و راهنمایی کند.

وی تصریح کرد: شناسایی و تربیت نخبگان و نوجوانان درقالب طرح ملی تلاوت قرآن کریم حرکتی ارزشمند درراستای گام برداشتن به سوی جامعه قرآنی است.

وی ازنخبگان طرح ملی تلاوت قرآن کریم خواست تا آموخته های خود را دراختیارنوجوانان علاقمند به تلاوت قرآن مجید قراردهند.