حسین اخوان علوی در نخستین همایش تجلیل از نخبگان، سرآمدان و مستعدان استان قم که شامگاه چهارشنبه در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری به منظور حمایت به فعالان عرصه علم و دانش و نخبگان تلاش می‌کند اظهار داشت: با اشاره به اینکه گروهی که ابداع و اختراعی را از خود در عرصه‌های مختلف به ثبت رسانده‌اند می‌توانند به عضویت در پارک علم و فناوری درآمده و از حمایت‌های این نهاد بهره‌مند شوند.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به اینکه برگزیدگان المپیاد‌های کشوری و بین‌المللی از دیگر افرادی هستند که می‌توانند به عضویت پارک علم و فناوری درآیند، افزود: برگزیدگان مقالات و پژوهش‌های علمی نیز از دیگر کسانی هستند که در این پارک مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی به حمایت‌های صورت گرفته در این نهاد اشاره کرد و خاطرنشان کرد: آموزش‌های تخصصی و مشاوره‌های عمومی از جمله خدمات پارک علم و فناوری است و علاوه بر آن نخبگان و سرآمدان می‌توانند با استفاده از فضاهای کارگاهی برای تولید نمونه و استفاده از فضاهای آموزشی از پارک علم و فناوری بهره‌گیری کنند.

اخوان علمی تصریح کرد: جامعه نخبگان پارک نیاز‌ها و توانمندی‌هایی دارند که فاصله بین این نیاز و توانمندی جای حضور پارک فناوری است که خدماتی را ارائه می‌دهد تا بتواند تا حدودی انتظارات جامعه نخبگان را برطرف کنند.