مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: مردم در انتخابات مجلس برنامه، فکر و اندیشه زیست محیطی داوطلبان را مدنظر قرار دهند و به داوطلبانی رای دهند که به محیط زیست توجه ویژه‌ای دارند.

حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز، خاطرنشان کرد: امروزه کشورهای سراسر جهان با چالش‌های متعدد زیست محیطی از جمله گرمایش زمین و آلودگی هوا مواجه هستند و این چالش‌ها حیات کره زمین و زندگی مردم ساکن در این کره خاکی را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با اشاره به اقداماتی که در ابعاد بین‌المللی برای مقابله با چالش‌های زیست محیطی جهان انجام شده است، افزود: مدتی پیش سازمان ملل متحد نشستی را تحت عنوان تغییرات اقلیم و با حضور سران 150 کشور جهان برای نجات زمین برگزار کرد که دکتر ابتکار نیز به عنوان نماینده رئیس جمهور در این نشست حضور داشت.

محمدی خاطرنشان کرد: این اهمیت موضوع محیط زیست را در مقیاس جهانی نشان می‌دهد و حاکی از این است که کشورهای جهان توجه ویژه به مسائل زیست محیطی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز با بیان اینکه انتخاباتی مهم و سرنوشت ساز پیش روی ماست خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت محیط زیست و البته مشکلاتی که در سال‌های اخیر در این حوزه بوجود آمده است، باید تلاش کنیم نمایندگانی را برای مجلس شورای اسلامی انتخاب کنیم که دارای فکر، اندیشه و برنامه‌های زیست محیطی باشند.

وی با بیان اینکه برخی از مسائل و مشکلات زیست محیطی در استان البرز در بعد ملی و کلان کشور مطرح است و یکی از مراجع حل آن می‌تواند مجلس شورای اسلامی باشد، افزود: خواست ما از مردم این است که در رای دادن خود حتما به برنامه‌های زیست محیطی داوطلبانی که برای حضور در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کرده‌اند توجه کنند تا شاهد بهبود وضعیت محیط زیست استان در سال‌های آینده باشیم.

این مسئول، آلودگی هوا را یکی از چالش‌های کلان محیط زیست البرز دانست و گفت: آلودگی هوای البرز خود معلول عوامل دیگری چون ترافیک و صنایع آلاینده است که همه ابعادی ملی دارند.

محمدی به برخی دیگر از مشکلات زیست محیطی استان البرز، اشاره و بیان کرد: بحران آب، مدیریت فاضلاب، آلودگی آب، تخریب محیط زیست و مدیریت انواع پسماند از مهم‌ترین مشکلات زیست محیطی استان بوده و انتظار ما از نمایندگان مجلس آتی این است تا در سطح ملی چاره‌ای برای این معضلات بیندیشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز در پایان در پاسخ به اینکه معضل اصلی محیط زیست استان البرز که باید در اولویت قرار بگیرد چیست، گفت: به طور کلی آلودگی آب، خاک و هوا چالش‌های اصلی محیط زیست استان البرز هستند که باید در اولویت اقدام قرار بگیرند.