سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در مورد دفن جانباختگان منا در مکه افزود: از میان ۴۰ جان‌باخته‌ای که در مکه دفن شده بودند، ۲۸ خانواده تاکنون اعلام موافقت کرده‌ اند، اما مابقی هنوز تعیین تکلیف نکرده‌اند.

وی در مورد اعزام دو تن از افراد خانواده‌های مفقودان به عربستان نیز گفت: هفته گذشته پنج خانواده برای شناسایی مفقودان اعزام شدند و طی این هفته نیز قرار بود پنج خانواده دیگر به عربستان بروند که به دلیل تقارن با ایام اربعین، دو نفر از آنها اعلام کردند که هفته بعد مشرف خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهارامیدواری کرد که بتوانیم هر چه سریعتر با اعزام خانواده‌های جان‌باختگان، نشست به شناسایی هویت و اعلام وضعیت مفقودان اقدام نماییم.

اوحدی در مورد پرداخت غرامت عربستان به جانباختگان منا گفت: در حال حاضر سفارت و کنسولگری ایران در عربستان و همچنین سازمان حج پیگیر این موضوع هستتد.

وی به آخرین تعداد مفقودان حادثه منا اشاره و تاکید کرد: با توجه به انتقال رکن‌آبادی و همچنین شناسایی یک نفر دیگر از جان‌باختگان فاجعه منا، تعداد مفقودان در حال حاضر به ۱۳ نفر رسیده است.

اوحدی اظهار داشت: علاوه بر پیکر مرحوم رکن‌آبادی، دو نفر از جان‌باختگان نیز که در مکه دفن نشده و در سردخانه بودند روز گذشته به کشور منتقل شدند.