تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر امروز(چهارشنبه) تا ساعت ۲۴ جمعه ۲۲ آبان ماه از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محورتهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع شده است.

وی ادامه داد: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ساعت ۲۴ جمعه از محور کندوان از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه درمحل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۴ جمعه از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن آباد(دزدبن) به سمت کرج بصورت یکطرفه خواهد بود.

سخنگوی مرکز مدیریت راه های کشور افزود: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج - چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است و تردد تریلر نیز از محور هراز ممنوع خواهد بود.

همچنین تردد همه کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختنی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه از این محور ممنوع است.

خالدی افزود: تردد همه تریلرها به استثنای حاملان مواد سوختنی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ جمعه از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع شده است، گفت: محور شمشک - دیزین، واقع در استان های البرز و تهران همچنان تا اطلاع بعدی به دلیل بارش باران و احتمال ریزش کوه مسدود شده است.

وی افزود: محور سروآباد - پاوه در استان کردستان همچنان تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران، ریزش کوه و نبود ایمنی کافی مسدود است و در محور کرمان راین حسین آباد جیرفت(ساردوئیه جیرفت)، به دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می شود. همچنین تردد وسایل نقلیه سواری در این محور بلامانع است.

وی افزود: آزادراه تهران کرج قزوین(باند شمالی) قطعه واقع در استان البرز نیز تا ۳۰ آبان و روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت ۷ تا ۱۵ به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی بدلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت، تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

در آزادراه تهران قم و بالعکس تا پایان امسال تردد هرگونه وانت بار، حدفاصل پل شهید کاظمی(آزادگان) تا خروجی حسن آباد و بالعکس ممنوع است و تردد از محورهای قدیم تهران - قم و احمدآباد مستوفی صورت می گیرد.

خالدی ادامه داد: بزرگراه تهران فیروزکوه نیز روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و بعدازظهر سه شنبه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل آبسرد تا پل شلمبه، تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات انجام می شود.
وی افزود: در محور هراز واقع در استان تهران نیز روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و بعدازظهر سه شنبه و ایام تعطیلات رسمی، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل شهر آبعلی تا رستوران مرمر، تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات انجام می شود.