سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: به دلیل غلظت بیش از حد ذرات معلق و شرایط ناسالم برای گروه های حساس، هر گونه فعالیت ورزشی در مدارس این شهر تا بهبود وضعیت کیفی هوا ممنوع است.

مسعود ثقفی روز شنبه در گفت وگویی افزود: این تصمیم براساس اطلاعیه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و با توجه به اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای تهران اتخاذ شده است.

وی گفت: براساس اطلاعات دریافتی ایستگاه های سنجش آلودگی هوای تهران وضعیت کیفی هوای شهر تهران امروز(۱۶آبان ماه) به دلیل غلظت بیش از حد مجاز ذرات معلق در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

ثقفی بیان کرد: به استناد شیوه نامه اجرایی وضعیت اضطراری آلودگی هوا و با توجه به ادامه پایداری هوا تا روز دوشنبه، برگزاری هرگونه برنامه ورزشی و فعالیت بدنی دانش آموزان در زنگ ورزش تا بهبود وضعیت کیفی هوا ممنوع است.

محمد رستگاری معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز روز شنبه اعلام کرد که شاخص کیفیت هوای تمامی مناطق شهر تهران با وجود تعطیلات دو روز گذشته و کاهش ترددها با توجه به افزایش برخی آلاینده های جوی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

وی افزوده: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با ۱۷ عدد افزایش نسبت به روز گذشته فراتر از حد مجاز بوده و بر روی عد ۱۴۷ قرار دارد.

رستگاری به افزایش میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۹ به ۷۷ نسبت به روز گذشته خبر داد و گفت: آلاینده منواکسید کربن نیز همچون روز گذشته بر روی عدد ۳۶ قرار دارد.