مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور گفت: از بعدازظهر روز شنبه ۹ آبان با تقویت پر فشار سطح زمین و جریان های شمالی، روزهای یکشنبه و دوشنبه آتی سردترین روزهای هفته پیش بینی می شود.

احد وظیفه تاکید کرد: کاهش دما در نیمه شمالی کشور طی این مدت حدود ۵ تا ۷ درجه و در شمال شرق کشور حدود ۸ تا ۱۵ درجه سانتیگراد برآورد می شود و یکشنبه در ارتفاعات البرز و ارتفاعات شمال شرق کشور کولاک برف دور از انتظار نمی باشد.

وی افزود: بر اساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی ضمن تداوم فعالیت سامانه بارشی فعال مستقر در کشور طی سه روز آینده در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های البرز، دامنه های زاگرس، شمال شرق بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد در مناطق کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود که طی روزهای جمعه و شنبه در جنوب غرب، جنوب کشور و خلیج فارس بارش به صورت رگبار و رعد و برق است و به تدریج از شنبه از شدت فعالیت این سامانه در مناطق غربی کشور کاسته می شود و گستره فعالیت این سامانه به شرق کشور می رسد.

وظیفه در ادامه در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت: آسمان تهران امروز بارانی، در ارتفاعات بارش برف گاهی همراه وزش باد در پاره ای نقاط مه آلود خواهد بود، بیشینه و کمینه دما برای روز جمعه ۱۸ و ۱۱ درجه سانتیگراد است. همچنین آسمان این استان در روز شنبه ۹ آبان ماه، بارانی، در ارتفاعات بارش برف گاهی همراه وزش باد خواهد بود، بیشینه و کمینه دما در این روز ۱۹ و ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود و در روز یکشنبه آسمان این شهر بارانی در ارتفاعات بارش برف و وزش باد پیش بینی می شود، بیشینه و کمینه دما در این روز ۱۳ و ۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.