سردار موسی امیری جانشین ‌پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران و پس از مراسم صبحگاه مشترک نیروهای انتظامی استان اصفهان توجه شورای عالی ترافیک کشور نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را مهم خواند و گفت: از این رو این شورا باید همکاری لازم را در خصوص اصلاح زیرساخت‌های راه‌های استان با مسئولان انتظامی داشته باشد.

سردار امیری در ادامه با بیان اینکه استان اصفهان دارای بالاترین سهم واژگونی خودرو در جاده‌هاست، اضافه کرد: آمار واژگونی خودرو در شهریور امسال در استان اصفهان ۶۷ درصد بوده و این در حالی است که میانگین کشوری واژگونی خودرو در جاده‌های کشور ۳۶ درصد است.

وی با اشاره به آمادگی کامل نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی کشور برای بازگشت مسافران در روزهای پایانی شهریور ماه گفت: در سه روز گذشته افزایش تصادفات جاده‌ای را داشته‌ایم و برنامه‌ریزی برای بهبود شرایط در روزهای باقی مانده را در دستور کار داریم.

جانشین ‌پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در حال حاضر شش استان اصفهان، فارس، خراسان، همدان، آذربایجان و کرمان بیشترین آمار تصادفات را در چند روز اخیر داشته‌اند، اضافه کرد: از این رو به تمام نیروهای خود دستور داده‌ایم در صوت مشاهده دو تخلف همزمان خودرو را توقیف و سرنشینان آن را با وسایل نقلیه موجود به مقصد راهی کنند.

وی با بیان اینکه کاهش ۱۰ کیلومتر از سرعت می‌تواند ۱۵ درصد تلفات را کاهش دهد، اضافه کرد: در این راستا باید توجه داشته باشیم که خودروهای سبک در وضعیت ایمنی خوبی قرار دارند و دارای یورو ۴ هستند.

وی ادامه داد: خودروهای چینی فاقد کیفیت لازم بوده و دچار برخی اشکالات استانداردی است که ما این مسئله را نیز به خودروسازان تذکر داده‌ایم.