شرکت حمل و نقل ریلی رجا اعلام کرد: برای حصول اطمینان إز تردد ایمن قطارها، حرکت قطار تهران - آنکارا در روز پنجشنبه هشتم مرداد ۹۴ لغو شد.

برای حصول اطمینان إز تردد ایمن قطارها، حرکت قطار تهران - آنکارا در روز پنجشنبه هشتم مرداد ۹۴ لغو شد.

شرکت حمل و نقل ریلی رجا با صدور اطلاعیه ای ضمن اعلام لغو قطار روز پنجشنبه اعلام کرد، برای اعزام مجدد قطارها منتظر اعلام نظر رسمی مقامات ترکیه خواهد بود.

سانحه روز پنج شنبه در راه آهن ترکیه هیچ آسیب جانی نداشته است و کلیه مسافران قطار آنکارا - تهران در سلامت کامل، عازم کشور هستند و صبح روز جمعه وارد کشور می شوند.

این اطلاعیه افزود: مسافران قطار آنکارا - تهران جمعه شب با قطار شرکت رجا وارد ایستگاه تهران می شوند.

شرکت رجا إز خانواده های مسافران این قطار خواست در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر إز تهران با شماره ۱۵۳۹ و إز شهرستان‌ها با شماره ۵۵۶۵۱۴۱۵-۰۲۱ تماس بگیرند.

در همین حال، قطار مسافری آنکارا به تهران به شماره ۱۱۵۱۲ ترانس آسیا به دلیل انفجار مین توسط گروه پ ک ک در بین دو ایستگاه سوورن - گنچ از توابع استان بینگل در شرق این کشور خسارت دید.

سید محمد راشدی معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با تأیید این خبر گفت: این انفجار در خاک ترکیه رخ داده و طبق اخبار واصله هیچ گونه خسارت جانی نداشته است.

وی با بیان اینکه این قطار ترکیه‌ای بوده است، افزود: در این انفجار فقط یک عدد واگن از ریل خارج شده است و از طریق وزارت امور خارجه پیگیر اخبار وضعیت این قطار هستیم.

در همین حال پایگاه اینترنتی خبرگزاری دولتی ترکیه(آناتولی) نوشت: این انفجار که با کنترل از راه دور صورت گرفته تلفات جانی نداشته اما به واگن و ریل‌ها خسارت وارد شده است.

یاووز سلیم کوشگر استاندار بینگل در این باره اعلام کرد: عملیات تجسس و شناسایی نیروهای امنیتی به طور گسترده‌ای در منطقه ادامه دارد.