غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه طبق قانون دولت باید هدفمندی یارانه‌ها را تا پایان برنامه پنجم توسعه اجرا کند و از آنجایی که امسال سال پایانی این برنامه است، آیا بناست هدفمندی در برنامه ششم نیز تکرار شود، اظهار داشت: به‌احتمال ۹۰ درصد هدفمندی یارانه‌ها در برنامه ششم نیز گنجانده خواهد شد.

وی با اشاره به عملکرد هدفمندی یارانه‌ها از سال ۸۹ تاکنون، گفت: در این مدت حدود ۶۰هزار میلیارد تومان از منابع عمومی دولت برای پرداخت‌های نقدی برداشت شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: همچنین ۱۳۵هزار میلیارد تومان از محل مابه‌التفاوت قیمت حامل‌های انرژی برای دولت درآمد به دست آمده است.

کاتب مجموع پرداختی‌ها بابت یارانه نقدی از ابتدای اجرای هدفمندی یارانه‌ها تاکنون را ۲۰۰هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: طبق گزارشی که دولتی‌ها به نمایندگان مجلس داده‌اند تا ۳ ۲ هفته گذشته یارانه نقدی بیش از ۴۰۰هزار نفر قطع شده است.

وی ادامه داد: البته برای اینکه دولت بتواند قانون را کامل اجرا کند باید یارانه ۷ ۶ میلیون نفر را قطع کند؛ اراده برای حذف یارانه این گروه در دولت وجود دارد.