علی جنتی سه شنبه به سئوالات کمیسیون فرهنگی مجلس پاسخ می دهد.

یک روز بعد از اعلام خبر حضور وزیر ارشاد در مجلس شورای اسلامی یکی از نمایندگان مجلس دلیل این حضور را اعلام کرد. احضاری که یکی از دلایل آن اکران فیلم سینمایی «قصه ها» ست. با این حال زهره طبیب زاده یکی از سوال کنندگان از وزیر ارشاد که مهمان کمیسیون فرهنگی است به موضوع سوال خود اشاره و خاطرنشان کرد: موضوع سوال از وزیر در خصوص اکران فیلم «قصه ها» ست که به علت برخی موارد و ایرادات نباید به اکران می رسید.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در ادامه تصریح کرد: این فیلم با رویکرد فمنیستی به طرح مسائل اجتماعی از بعد ناهنجاری ها می پردازد که بیشتر به یک سیاه نمایی شبیه است و با وجود اینکه برخی قسمت ها از این فیلم حذف شده است اما همچنان شیرازه کلی آن پابرجاست و سیاه نمایی کلی از شرایط اجتماعی جامعه در آن مشهود است.

اما عبدالکریم رجبی با اشاره به موضوع سوال مد نظر وی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که سه شنبه این هفته(۱۹ خرداد) مهمان کمیسیون فرهنگی است، گفت: متأسفانه وزارت ارشاد توجه خاصی به زیرساخت های فرهنگی در مناطق کم برخوردار ندارد. نماینده مینودشت، کلاله و مراوه تپه همچنین ادامه داد: توزیع فرهنگی در مناطق کم برخوردار به صورت نامتعادلی صورت می گیرد و مجتمع های فرهنگی و هنری، سینماها و کتابخانه ها وضعیت خوبی برای استفاده جوانان و عدم انحراف آنها ندارد.

جعفرزاده ایمن آبادی نیز به عنوان سؤال کننده دیگری از جنتی با توضیح سؤال خود عنوان کرد: حوزه وقف در کشور با ایراداتی مواجه است که تغییر کاربری موقوفات و انجام هزینه ها خلاف ضوابط جاری و درآمدزایی نامشخص از جمله آنهاست. نماینده مردم رشت ادامه داد: تغییر نظر واقف نیز یکی دیگر از مشکلات حوزه وقف است که در این خصوص از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سوال دارم.