حسن قاضی زاده هاشمی امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم ساخت هزار تخت بیمارستانی توسط ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) در جمع خبرنگاران گفت: در مورد مشکل ایجاد شده برای مدرک پزشکان ایرانی در آمریکا که هفته پیش اعلام شد، آقای ظریف وارد مذاکره با مقامات آمریکایی شد و توانست در کمترین زمان ممکن این مشکل را حل کند.

وی در پاسخ به پرسش فارس درباره تعداد پزشکان ایرانی مقیم آمریکا گفت: زیاد نیستند و بر اساس آماری که من داریم کمتر از ۲۰۰ نفر هستند البته کسانی که هر سال در امتحان maching شرکت می کنند بیشتر هستند که خوشبختانه مشکل حل شد.

وزیر بهداشت در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه بالاخره نظارت بر تعرفه با نظام پزشکی است یا وزارت بهداشت ادامه داد: ما را با نظام پزشکی درگیر نکنید، بالاخره قانون مشخص است و مفسر قانون هم من نیستم و مشخص است که کیست، کار درست این است که هر کدام مسئولیت و وظیفه قانونی ما را انجام دهیم و به دیگران اهاله نکنیم.

وی گفت: در مورد صحبتهای من نیز باید بگویم که من فقط یک پیش بینی کردیم و تذکر دادم و این رسانه‌ها بودند که حاشیه سازی کردند، ما با نظام پزشکی همکاری خوبی دارم.

لباس متحدالشکل برای طبیبان سنتی

وزیر بهداشت درباره توسعه طب سنتی نیز گفت: همین دیروز جلسه‌ای برای توسعه طب سنتی داشتیم و من تذکر دادم که از پیشرفت و توسعه خدمات طب سنتی در کشور راضی نیستم ضمن اینکه اینکه این خدمات باید کیفی تر شود و باید با توسعه کلینیک های طب سنتی افراد تحصیلکرده این رشته با لباس متحد الشکل در خدمت مردم باشند.

وی ادامه داد: ‌اعتبار لازم برای توسعه طب سنتی در نظر گرفته شده است و ظرف هفته های آینده توزیع می شود.