معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده عضویت پروفسور نسرین معظمی در شورای راهبری برنامه بین المللی علوم پایه یونسکو را تبریک گفت.

شهیندخت مولاوردی در پی انتخاب پروفسور نسرین معظمی استاد پژوهشکده زیست فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از سوی مدیرکل یونسکو به عنوان عضو شورای راهبری برنامه بین المللی علوم پایه یونسکو، با تبریک به ملت ایران، موفقیت های روزافزون را برای زنان فهیم و توانمند ایران آرزو کرد.

در بخشی از این پیام آمده است: عضویت سرکارعالی در شورای راهبری برنامه بین المللی علوم پایه یونسکو که از چهره های ارزشمند و فرهیخته عرصه علم و دانش کشور هستید، نشانی دیگر از توانمندی ها و افتخارات زنان این مرز و بوم است.

پروفسور نسرین معظمی میکروبیولوژیست برجسته ایرانی در زمینه بیوتکنولوژی و تولید سوخت براساس ریزجلبک ها و از پیشگامان این موضوع در ایران است.

وی دارای ۷۰ مقاله منتشر شده در نشریات معتبر بین المللی، سه پتنت بین المللی و ۱۹ پروژه تحقیقاتی موفق است.

معظمی برای تحقیقات برجسته خود در سال ۱۳۷۴ از دولت فرانسه نشان نخل آکادمیک را که بالاترین نشان علمی این کشور است، دریافت کرد.

وی رتبه اول پژوهش جشنواره بین المللی خوارزمی و جایزه اول بهترین دانشمند ایران و دریافت نشان پژوهش جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۶ را در کارنامه علمی خود دارد.