امین حسین نقشینه با بیان اینکه امروز بارندگی ها در مناطق واقع در شمال شرق کشور و همچنین فارس ادامه دارد اظهارداشت: همچنین در خراسان جنوبی و کرمان به سبب وزش باد شاهد بروز گرد و خاک هستیم.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره کاهش محسوس دمای هوا در خراسان شمالی افزود: امروز در بجنورد دمای هوا ۱۱ درجه سانتیگراد کاهش یافت.

وی ادامه داد: همچنین در روز جاری در مناطق واقع در شمال شرق، دامنه های شرقی البرز، سواحل شرقی دریای خزر و همچنین برخی مناطق استان فارس و بوشهر بارندگی رخ می دهد که این بارش ها در مواقعی با رعد و برق همراه خواهد بود.

نقشینه همچنین از وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور خبر داد و بیان داشت: بر همین اساس امروز در سمنان، تهران، قم و اصفهان شاهد وزش باد شدید خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه فردا تا سه شنبه هفته آینده جوی نسبتا پایدار و آرام برای تمامی مناطق کشور پیش بینی می شود ابراز داشت: همین امر موجب افزایش نسبی دمای هوا در کشور می شود.

نقشینه یادآور شد: از بعد از ظهر دوشنبه هفته جاری با توجه به پایداری های جوی در تهران شاهد افزایش غلظت آلودگی هوا خواهیم بود و بر همین اساس طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه غبار صبحگاهی در این کلان شهر دور از انتظار نخواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی همچنین با اعلام اینکه طی روز یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس مواج پیش بینی می شود، اضافه کرد: دوشنبه شب نیز شاهد وزش بادهای جنوبی در اردبیل و گیلان با شدت قابل ملاحظه ای خواهیم بود.

وی درباره احتمال بارندگی در پایتخت نیز گفت: در اواخر هفته جاری(طی روزهای پنج شنبه و جمعه) شاهد افزایش ابر در آسمان تهران خواهیم بود.