فرامرز توفیقی رئیس کمیته تخصصی بهره‌وری و مزد وزارت کار درباره تعیین دستمزد ۹۴ بیان کرد: تا کنون دو مورد از بسته مزدی سال ۹۴ تأیید شده است. ۲برابر شدن سنوات و بُن خواروبار کارگران در سال ۹۴ قطعی شده است، یعنی از سال ۹۴، میزان بُن خواروبار از ۸۵هزار تومان به ۱۷۰هزار تومان و پایه سنواتی کارگران در سال آینده از۵۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان در روز افزایش می‌یابد.

توفیقی با تأکید بر اینکه تاکنون در جلسات شورای عالی کار که برگزار شده است، هیچ تصمیمی درباره اعداد و ارقام گرفته نشده است، گفت: توجه به افزایش حقوق سطوح مزدی امری ضروری است که امیدواریم با حمایت رئیس جمهور از کارفرمایان در مورد دستمزد راحت‌تر به نتیجه بهتری با آنها برسیم.

وی ادامه داد: تبصره یک ماده ۴۱ قانون کار بر افزایش حقوق و دستمزد کارگران بر اساس نرخ تورم اعلام شده تاکید دارد و تبصره دو همین ماده سطح معیشت خانوار را مطرح می‌کند در حالی که سال‌های سال است که این تبصره به فراموشی سپرده شده و اگر قرار باشد که امروز به آن استناد کنیم، باید سایر عوامل موثر نظیر خط فقر را هم تعریف کنیم، بنابراین نمایندگان کارگران بر لحاظ کردن توجه به معیشت کارگران توجه بسیار دارند.

رئیس کمیته تخصصی بهره‌وری و مزد وزارت کار بیان کرد: جبران عقب‌ماندگی ۷۳درصدی کارگران مسئله مهمی است. قرار بود از سال ۸۳ به بعد هر ساله افزایش‌هایی به منظور جبران عقب افتادگی مزدی کارگران برای جبران افت قدرت خرید اعمال شود اما متأسفانه در سال ۸۳ مجلس این موضوع را به بهانه تثبیت قیمت‌ها متوقف کرد.

وی با اشاره به اینکه جلسه بعدی شورای عالی کار قرار است هفته آینده برگزار شود، بیان کرد: کارفرمایان در جلسه شورای عالی کار از دولت درخواست داشتند که دولت با حذف یارانه اقشار پرُدرآمد و هموطنان خارج از کشور، نسبت به پرداخت سهم تولید از هدفمندی یارانه‌ها به صنعت اقدام کند تا بخشی از مشکلات کارفرمایان در پرداخت حقوق حل شود.