حسین نورالدین حاج حسینی دبیر نخستین همایش ملی سلامت، بهداشت و زیبایی کشور، در نشست خبری نخستین جشنواره، همایش ملی و نمایشگاه سلامت، بهداشت و زیبایی کشور که قرار است از ۲۴ تا ۲۸ آبان ماه امسال در جزیره کیش برگزار شود، افزود: با توجه به کاهش سن آرایش در کشور و رتبه بالایی که در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی در دنیا داریم، می بایست به گونه ای برنامه ریزی و رفتار کرد که سمت اصلاح روشهای استفاده از این قبیل محصولات رفت.

وی با اعلام اینکه سن آرایش به مرز ۱۳ تا ۱۵ سالگی رسیده است، گفت: در خصوص مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی در کشور، رتبه دوم خاورمیانه و رتبه چهارم دنیا را داریم.

حاج حسینی افزود: سرانه مصرف لوازم آرایشی در بین خانمهای ایرانی ۵ برابر زنان در منطقه خاورمیانه است.

دبیر نخستین همایش ملی سلامت، بهداشت و زیبایی کشور، با اشاره به آمارهایی که در ارتباط با قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور ارائه می شود، گفت: ۸۰ درصد این محصولات که در بازار کشور وجود دارد، به صورت قاچاق می آید و اغلب در داخل کشور بسته بندی می شوند.

حاج حسینی از رونمایی دو جلد کتاب تحت عنوان " استانداردی بر زیبایی " و " احکام آرایش "، در حاشیه برگزاری جشنواره سلامت، بهداشت و زیبایی در کیش خبر داد و افزود: می بایست با رفتار ایجابی، سعی در اصلاح روند استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی در کشور شد.

وی همچنین از ارائه مدل " آرایش به سبک ایرانی " در این جشنواره خبر داد و گفت: اولین آموزشگاه مراقبت زیبایی ایرانی - اسلامی، سال گذشته در تهران راه اندازی شده است.

حاج حسینی، هدف از برگزاری نخستین همایش ملی سلامت، بهداشت و زیبایی کشور در جزیر کیش را، معرفی و حمایت از محصولات ایمن و سالم و آشنایی مردم با این قبیل محصولات دانست.

در ابتدای این نشست نیز حسین علی تقی تهران مدیرعامل موسسه آوزشی علوم و فنون کیش، با عنوان این مطلب که یکی از سیاستهای اصلی دولت یازدهم، توجه به حوزه سلامت است، گفت: دولت یازدهم، توجه ویژه ای به عمومی کردن سلامت با رویکرد علمی و آموزشی دارد.

وی، توجه به بهداشت پوست و مو و زیبایی را یکی از اهداف این جشنواره و همایش ملی عنوان کرد و افزود: وزات بهداشت و سازمان غذا و دارو، از جمله دستگاههایی هستند که ما را در برگزاری این جشنواره همراهی می کنند.