دکتر سمیرا ازقندی دبیر اجرایی نهمین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی گفت: در همایش کلینیکال انکولوژی به سرطان های دستگاه ادراری، سرطان پستان و گوارشی می پردازیم.

وی افزود: هدف از برگزاری این همایش به روز رسانی سطح اطلاعات همکاران است و در آن علاوه بر متخصصان ایرانی متخصصین خارجی از کشورهای اتریش، فرانسه و آلمان حضور دارند و پیرامون روشهای جدید شیمی درمانی و روشهای دیگر در این زمینه بحثو تبادل اطلاعات می کنند.

ازقندی گفت: نهمین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی که هر سال برگزار می شود، چند نکته در این کنگره حائز اهمیت است، شروع سرطان در ایران و میزان رشد آن نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است. شاید این بیماری تنها بیماری باشد که درمان آن به صورت استفاده از تخصص های کم، جایگاه ویژه ای دارد به علت تکنولوژی های پیشرفته ای که درگیر سرطان هستند هر ساله وضعیت کشور در زمینه این تکنولوژی توسط انجمن مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی افزود: این کنگره سعی می کند با کوشش وسیع در زمینه درمانهای مختلف سرطان و آگاهی دادن به درمانهای تیمی این کار را پیش ببرد.

ازقندی ادامه داد: ۹۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان علاوه بر درمان جراحی به درمانهای دیگری نیاز دارند، انجمن هر ساله تلاش می کند با صرفه ترین و مناسب ترین راه درمان را برای همکاران بیان کند.

وی عنوان کرد: در نهمین کنگره سالانه کلینیکال آنکولوژی متخصصان اورولوژیست، دستگاه گوارش، جراح و پاتالوژیست همچنین متخصصین زنان و زایمان به تبادل نظر در زمینه سرطان می پردازند.