علی زرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: همزمان با ثبت نام دانش آموزان، ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش آغاز و در بعضی مناطق ثبت نام و ساماندهی نیروها صد درصد انجام شده است.

زرافشان درباره نقل و انتقال فرهنگیان گفت: بخشی از نقل و انتقالات از طریق سیستم کامپیوتری انجام شده و بخشی از جابه جایی ها بعد از ثبت نام همکاران انجام می شود مانند جابه جایی در ادارات و درخواست انتقال همسران.

وی درباره آخرین وضعیت طرح رتبه بندی معلمان گفت: این طرح در حال حاضر در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است و امیدوارم لایحه آن هرچه سریعتر به مجلس ارائه شود.

معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش درباره مرخصی زایمان فرهنگیان گفت: برخی رسانه ها اجرا نشدن این طرح را به دلیل بی توجهی آموزش و پرورش می دانند که اینطور نیست. مسئله تفاوتی است که کار فرهنگیان با سایر مشاغل دارد. کارمندان اداری هر زمان که بخواهند می توانند به مرخصی زایمان بروند و امکان جایگزینی برای آنها وجود دارد اما معلم به دلیل ارتباط با دانش آموزان باید با برنامه خاص به مرخصی برود. البته کارگروهی برای بررسی این موضوع تشکیل و چندین مدل برای مرخصی زایمان پیشنهاد شده است که در این کارگروه در حال بررسی است.