جمشید حقیقت شناس مدیر نگارخانه های خانه هنرمندان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره هدف از برپایی این نمایشگاه در خانه هنرمندان توضیح داد: فرش در حوزه هنرهای تجسمی و هنر معاصر ایران فراموش شده است در حالی که فرش هنر بسیار فاخر ایرانی است که می تواند به داد هنرهای تجسمی برسد البته در صورتی که به جنبه های تجسمی این هنر بیشتر توجه شود.

او تأکید کرد که خانه هنرمندان در برپایی نمایشگاه هایش سراغ هنرهای پایه ای می رود که فرهنگ تصویری ما را حفظ کرده است.

این هنرمند نقاش با اشاره به کلکسیونی از آثار هنری متعلق به خانه هنرمندان بیان کرد: بخشی از این کلکسیون هنری به فرش اختصاص دارد و فکر کردیم که می توان به این بخش از هنر ایران نیز در قالب یک نمایشگاه مستقل پرداخت.

مدیر نگارخانه های خانه هنرمندان درباره برپایی نمایشگاه هفته فرش ایران هم گفت: همزمان با هفته فرش ایران که با حضور مهمانان خارجی از سوی وزارت ارشاد برگزار می شود، اوایل شهریورماه در خانه هنرمندان ایران به شکل مستقل فرش های خاص و منحصر به فردی را به همین مناسبت به نمایش خواهیم گذاشت.

وی در پایان عنوان کرد: برخی از این فرش ها جدید است که با الگوبرداری از نمونه های اصیل و قدیمی دوباره بافته شده است و برخی از آنها نیز فرش های قدیمی است که این فرش ها در کنار ابزار و وسایل بافت فرش به نمایش گذاشته می شود.