ملت ایران: مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی از ورود موج جدید سرما به کشور خبر داد و گفت: به سبب ورود این سامانه بارشی دمای هوا در نوار شمالی کشور ۵ تا ۱۰ درجه سانتی گراد کاهش می یاید.
عبدالرضا امیدوار شهری با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی از نوار شمالی به کشور، اظهار داشت: به سبب ورود این سامانه بارشی در اواخر هفته جاری شاهد کاهش ۵ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا در نوار شمالی کشور می شویم.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: این سامانه بارشی ۳شنبه وارد کشور می شود و تا پایان هفته نور شمالی به ویژه سواحل دریای خزر را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی درباره وضعیت هوای پایتخت بیان داشت: برای کلانشهر تهران طی هفته جاری پدیده جوی خاصی پیش بینی نمی شود.
امیدوار شهری یادآور شد: طی روزهای شنبه تا چهارشنبه بارش موقتی باران با رعد و برق، وزش باد و احتمالا تگرگ به تناوب در استان های کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و غرب اصفهان پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود بارش در روزهای شنبه و یکشنبه در استان های ایلام، لرستان و شمال خوزستان از شدت بیشتری برخوردار باشد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: بر همین اساس پیش بینی می شود که در استان های مزبور شاهد آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها باشیم.