ملت ایران: عبدالرضا امیدوار شهری با بیان اینکه هم اکنون یک سامانه بارشی در نوار شمالی کشور فعال است، اظهار داشت: این سامانه بارشی نوار شمالی را تحت تاثیر قرار داده است و به سبب آن احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات و سطح استان تهران وجود دارد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش ۶درجه ای دمای هوا طی روزهای گذشته در پایتخت، بیان داشت: امروز شاهد ماندگاری هوای خنک در سطح این کلانشهر بودیم اما پیش بینی می شود طی روزهای آتی دمای هوای پایتخت اندکی با روند افزایشی همراه باشد. وی از ورود موج جدید سرما به کشور خبر داد و ابراز داشت: روز جمعه یک سامانه بارشی جدید از سواحل جنوبی دریای خزر وارد کشور می شود و به سبب آن هوای تهران باز خنک می شود.
امیدوار شهری سرعت وزش باد در تهران را قابل ملاحظه ندانست و گفت: به دلیل جابه جایی توده های هوای سرد و گرم در هفته جاری شاهد وزش باد در این کلان شهر خواهیم بود. این مقام مسئول ادامه داد: از بعداز ظهر امروز و طی روز چهارشنبه در استان های اردبیل، شمال زنجان، گیلان، مازندارن، شمال سمنان، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی بارش باران گاهی با وزش باد، رعد و برق و احتمالا تگرگ از شدت بیشتری برخوردار می شود.
امیدوار شهری با اعلام اینکه دریای خزر فردا مواج خواهد بود، خاطرنشان کرد: بر همین اساس به سبب بارش شدید باران، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلاب و همچنین به سبب وزش باد و تگرگ خسارت به محصولات کشاورزی در این مناطق پیش بینی می شود.