به گزارش ملت ایران به نقل از تسنیم، محمدباقر قالیباف امروز در مراسم افتتاح مسیر غرب به شرق تونل نیایش گفت: خدا را شاکریم که امروز شاهد افتتاح ۳۵۰۰ مترتونل در این مسیر هستیم. وی افزود: این تونل کلیه شاخص های استاندارد جهانی را دارد و از بعد ایمنی، فنی و زیبایی یکی از بهترین تونل های کشور است.
قالیباف همچنین ادامه داد: جامعه مهندسی ایران اسلامی با روحیه کاری، جهادی، عشق، محبت و همدلی افتتاح این تونل را آغاز کرد. شهردارتهران اظهار داشت: این تونل در بحثایمنی، دسترسی به اتوبان ها به صورت هر ۵۰۰ متر و هر ۲۰ متر خروجی اضطراری، سیستم آتش نشانی و کنترل ترافیکی و آلودگی هوا از شاخص های استانداردجهانی برخوردار است.
وی با اشاره به ادامه ساخت پروژه پل صدر و اتصال به اتوبان های نیایش و کردستان عنوان کرد: در حال حاضر بهره برداری مردمی از این تونل با همکاری پلیس راهور و به صورت ۴ ساعت در روز آزمایشی انجام می شود تا بعد از اتمام این پروژه ها بهره برداری را به صورت کلی داشته باشیم. وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد افتتاح اتوبان امام علی در روز ۱۳ رجب گفت: متخصصان و کارگران زحمتکش در این پروژه قول افتتاح آن را در روز ۱۳ رجب مصادف با ولایت حضرت علی(ع) داده اند و انشاءالله به یاری خدا انجام خواهد شد.