به گزارش ملت ایران به نقل از مهر، محمدرضا رحیمی عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح طرح پایش سلامت ایرانیان که در سالن همایشهای رازی برگزار شد، پرستاری را یکی از مشاغل سخت دانست و گفت: زحمتی که پرستاران می کشند با آنچه دریافت می کنند قابل مقایسه نیست.
وی ادامه داد: مسئله دیگر فاصله غیر قابل قبول حقوق و درآمد پرستاران با پزشکان است که هیچ تناسبی بین خدمت و درآمد آنها وجود ندارد، یک پزشک در نهایت طی ۴۰ دقیقه همه بیماران را ویزیت می کند اما یک پرستار باید در یک یا دو شیفت بالای سر بیماران باشد.
رحیمی ادامه داد: از دکتر طریقت می خواهم که برای احقاق حقوق پرستاران اقدام کند. در وزارت بهداشت، معاونت پرستاری تشکیل دهد، مسئولیت آن را هم به خود پرستاران بدهند تا حقوق عقب مانده آنها احیا شود.
معاون اول رئیس جمهوری افزود: تعدادی از پرستاران هستند که هنوز خانه و مسکن ندارند، برای این گروه از پرستاران از محل مسکن مهر تا آخر این دولت مسکن تهیه می کنیم.
وی ادامه داد: کاری دیگری که پیشنهاد می کنم وزیر بهداشت پیگیری کند این است که در کنار هر یک پرستار حاذق یک نفر آموزش ببیند و این افراد آموزش دیده به خانه های مردم بروند و برای حفظ سلامت شان به آنها آموزش بدهند.
رحیمی گفت: از آقای ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما هم می خواهم که در اجرای طرح پایش سلامت ایرانیان و هم در ارتقای سطح آگاهی مردم برای حفظ سلامتشان برای مردم تبلیغات در صدا و سیما داشته باشند