ملت ایران: محمدرضا صائینی امروز اظهار کرد: جمعیت بالغ مبتلا به پرفشاری خون در ایران حدود ۲۰ درصد است که با افزایش سن میزان شیوع فشار خون بالا می رود.
رئیس ستاد هفته سلامت استان زنجان ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده در دنیا، میزان شیوع فشار خون در حال گسترش است و از علل این بیماری زندگی ماشینی و عدم تحرک را می توان نام برد.
وی افزود: طبق آمار به دست آمده از استان زنجان از هر پنج نفر، یک نفر به فشار خون مبتلا است.
صائینی ورزش، تحرک بدنی و تغذیه مناسب را در پیشگیری از فشار خون بالا مهم برشمرد و تصریح کرد: مبتلایان به فشار خون باید به طور مرتب فشار خون خود را کنترل کرده و دوره درمانشان را کامل کنند.
وی ادامه داد: فشار خون بالا زمانی ایجاد می شود که در اندازه گیری فشار خون فرد، فشار خون سیستول ۱۴۰ میلی متر جیوه و بالاتر و فشار خون دیاستول ۹۰ میلی متر جیوه و بالاتر باشد.
مدیر بیماری های استان زنجان گفت: طبق بررسی های انجام شده استان زنجان در جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال میزان شیوع پرفشاری خون حدود ۱۷ درصد بوده و در سطح کشور ۱۸ درصد گزارش شده است.
وی با بیان اینکه در علل ایجاد فشار خون بالا عوامل مستعد کننده فراوانی وجود دارد که بسیاری از آن ها قابل کنترل و تعدادی نیز غیرقابل کنترل است، افزود: از عوامل غیر قابل کنترل می توان به سن، نژاد و سابقه خانوادگی اشاره کرد.
صائینی گفت: از جمله عوامل قابل کنترل، چاقی، اضافه وزن، عدم تحرک، میزان نمک مصرفی، مصرف کم ویتامین D، مصرف الکل، استعمال دخانیات و سابقه برخی بیماری های مزمن مانند دیابت، بیماری عروقی، کلیوی، استرس، روماتیسم و غیره است.
وی با تاکید بر اینکه در ۵۰ درصد موارد فشار خون علائمی وجود ندارد و به همین دلیل قاتل خاموش نام گرفته است، افزود: در صورت وجود علائم می توان به سر درد در ناحیه پس سر، سر گیجه، تاری دید، خستگی زودرس، تنگی نفس، تپش قلب و افزایش میزان ادرار و غیره اشاره کرد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان عوارض شایع فشار خون را سکته مغزی، حمله قلبی، نارسایی کلیه، مشکل بینایی و آسیب های چشمی برشمرد و ادامه داد: برای تشخیص فشار خون بالا باید در چند نوبت و در شرایط استاندارد فشار خون فرد اندازه گیری شود.
وی تصریح کرد: توصیه های مهم برای پیشگیری از ابتلا به پرفشاری خون کاهش مصرف نمک و حذف نمک از سفره، عدم مصرف غذاهای پرنمک مثل فست فود و غذاهای کنسروی، استفاده از ادویه جات و سبزیجات معطر به جای نمک در غذا است.
صائینی گفت: عادت ندادن ذائقه کودک به نمک، استفاده از غذاهای حاوی کلسیم و پتاسیم بالا، ایجاد تعادل در مصرف پروتئین و ماهی حداقل دو بار در هفته، کاهش وزن، ورزش و فعالیت بدنی، ترک سیگار، عدم استفاده از روغن های جامد و مصرف کم روغن، استفاده نکردن غذاهای سرخ کرده و نوشیدنی های گازدار، کم کردن استرس و استراحت کافی را از راه های پیشگیری این بیماری برشمرد.