به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم فانتری «شیطان صفت» / «مالفیسنت»(Maleficent) با بازی آنجلینا جولی در نقش اصلی چهارشنبه در اولین روز اکران در بریتانیا ۲.۵ میلیون دلار(۱.۵ میلیون پوند) فروخت که بیشترین فروش روز اول فیلمی با بازی جولی در این بریتانیا است.

«شیطان صفت» در ایتالیا و فیلیپین هم رکورد بیشترین فروش روز اول فیلمی با بازی جولی را جابجا کرد، هرچند مدیران بخش بین الملل والت دیزنی استودیوز موشن پیکچرز آمار این دو بازار را اعلام نکردند.

«شیطان صفت» از جمعه همزمان با آمریکای شمالی در ۴۷ بازار از جمله فرانسه، استرالیا، اسپانیا و مکزیک و در مجموع در ۱۳۰۱۱ سینما روی پرده می رود. این فیلم از پنجشنبه شب در چند سینما در ایالات متحده و کانادا اکران می شود و از جمعه در حدود ۴۰۰۰ سینما در این دو کشور به نمایش درمی آید.
در بریتانیا، فروش روز اول «شیطان صفت» بیش از فروش روز اول «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی» و بیش از دو برابر «آز بزرگ و قدرتمند» بود که مارس ۲۰۱۳ اکران شد. هر دو فیلم تولید دیزنی هستند.

«شیطان صفت» داستان مالفیسنت(با بازی جولی) بر گذشته جادوگر بدجنس و معروف ترین ضدقهرمان انیمیشن کلاسیک «زیبای خفته»(۱۹۵۹) متمرکز است.

شارلتو کوپلی، میراندا ریچاردسن، سام رایلی، ایملدا استانتن، جونو تمپل و لزلی منویل دیگر بازیگران این فیلم به کارگردانی رابرت استرومبرگ هستند.

اسکرین دیلی/ ۲۹ مه / ترجمه: علی افتخاری

۵۸۵۸