به گزارش ملت ایران: دختری ۷ ساله مبتلا به آنفولانزای مرغی در بیمارستان پکن تحت درمان قرار گرفت. این نخستین مورد ابتلا به آنفولانزای مرغی در پایتخت چین می باشد که از سوی مقامات گزارش شده است.

این کودک که والدین وی در کار خرید و فروش مرغ و ماکیان می باشند، از روز پنجشنبه علایم این بیماری از جمله گلودرد، سردرد وتب را نشان داده است.

دو نفری که در ارتباط نزدیک با این کودک قرار داشته اند، برای انجام معاینات و بررسی های بیشتر قرنطینه شده اند اما تا به حال نشانه ای از بروز بیماری نشان نداده اند.

سازمان ملل از روز چهارشنبه تا کنون در چین ۲۸ مورد ابتلا به آنفولانزای مرغی گزارش نموده، که ۹ مورد از آنها به مرگ این بیماران ختم شده است.

بنا به گزارش های سازمان جهانی سلامت(who)، تابحال مواردی از این بیماری در خارج از کشور چین مشاهده نشده است.

اولین نمونه های آلودگی به ویروس H۷N۹از ماه فوریه در شرق چین گزارش شد. نظر به بررسی های WHO تابحال شواهدی مبنی بر انتقال این بیماری در میان انسانها دیده نشده و تمامی موارد ابتلا به طور مستقیم از پرندگان به انسان انتقال یافته است.

سازمان بین المللی بهداشت، چین را به خاطر شفافیت در گزارش انتشار این ویروس ستود و افزود این اقدامات پیشگیرانه بر خلاف وضعیتی است که در سال ۲۰۰۳ سبب آلوده شدن بیش از ۸۰۰۰ نفر در سراسر جهان به ویروس سارس شد و منجربه مرگ ۷۴۴ تن از مبتلایان گردید.