به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «شیوه من»(My Way) یکی از هفت آهنگ آلبوم «شوالیه متال»(Metal Knight) است که با همکاری گروه ایتالیایی «راپسودی آو فایر» ضبط شده است.

سر کریستوفر لی که سه شنبه ۹۲ ساله شد، گفت: «آهنگ «شیوه من» آهنگی جالب توجه است. سخت می شود آن را خواند، چون باید مردم را قانع کنید چیزی که می خوانید، واقعی است. درباره مردی است که به شیوه خود به همه چیز رسیده و به این مسئله افتخار می کند.»

لی گفت نسخه او در مقایسه با نسخه فرانک سیناترا بیشتر حالتی اپرایی دارد. او در آلبوم «شوالیه متال» دو ترانه از موزیکال «مردی از لامانچا» را هم خوانده که بر اساس شخصیت دن کیشوت ساخته شده است.

لی گفت: «تا جایی که می دانم، دن کیشوت در میان شخصیت داستانی بیش از همه به موسیقی متال نزدیک است. او به تنهایی می کوشد دنیا را عوض کند، بی آنکه پیامدهای شخصی آن را در نظر بگیرد. او برای خواندن، شخصیت فوق العاده ای است.»

سر کریستوفر بیش از همه برای بازی در نقش اصلی سری فیلم های «دراکولا» شهرت دارد و در خیلی فیلم ها نیز در نقش ضدقهرمانان ظاهر شده است، از جمله اسکارامانگا در فیلم جیمز باندی «مرد تپانچه طلایی»، سارومان در فیلم های «ارباب حلقه ها» و کنت دوکو در پیش درآمد فیلم های «جنگ های ستاره ای».

لی که در لندن به دنیا آمده با بیش از ۲۰۰ فیلم سینمایی و تلویزیونی در شش دهه، یکی از پرکارترین بازیگران نسل خودش است. او اولین بار سال ۱۹۴۸ در فیلم «کریدور آینه ها» بازی کرد و در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ با بازی در فیلم های ترسناک تولید استودیو همر به شهرت زیادی رسید.
سر کریستوفر ۵۳ سال است با بیرگیت ۷۷ ساله، مدل سابق دانمارکی ازدواج کرده است.


سر کریستوفر لی بازیگر بریتانیایی با بازی در فیلم های «دراکولا» به شهرت رسید

لی در دوران جنگ جهانی به عنوان مامور عملیات ویژه خدمت می کرد و در چند عملیات جاسوسی و خرابکاری در اروپای تحت اشغال نازی ها مشارکت داشت. او هیچ گاه درباره نقش خود در این چند عملیات صحبت نکرده است.

سر کریستوفر سال ۲۰۱۱ به تلگراف گفت: «من مامور عملیات ویژه بودم، اما ما اجازه نداریم - در گذشته، حال و آینده - درباره هیچ ماموریتی صحبت کنیم. فقط این را بگویم که در عملیات ویژه بودم. همین و بس. مردم می توانند هر جور که دوست دارند آن را تعبیر کنند.»

کارنامه شلوغ لی باعثشده او در کتاب رکوردهای جهانی گینس چند رکورد داشته باشد، از جمله بیشترین نقش آفرینی های مرتبط توسط یک بازیگر مرد در قید حیات، بیشترین تعداد فیلم دارای صحنه های شمشیربازی با حضور یک بازیگر مرد و بلندقدترین بازیگر مرد نقش های اصلی(قد لی حدود ۱۹۶ سانت است). او سال ۲۰۰۹ شوالیه شد.
سر کریستوفر سال گذشته نیز در سالگرد ۹۱ سالگی خود آلبوم هوی متال «شارلمانی: طالع مرگ»(Charlemagne: The Omens of Death) را به بازار داد که چهارمین آلبوم موسیقی او بود. تصویر خود او در حالی که شمشیر در دست دارد و در میان آتش احاطه شده، روی جلد آلبوم نقش بسته است.
لی پیش از «شارلمانی: طالع مرگ» در آلبوم «شارلمانی: شمشیر و صلیب» از موسیقی سمفونیک متال استفاده کرده بود، اما برای اولین بار آلبومی منحصرا از موسیقی هوی متال به بازار داد.

او در دوران کاری خود در تولید چند ترانه هوی متال مانند «مرد حصیری» از گروه آیرون میدن و «مردی با تپانچه طلایی» از آلیس کوپر نقش کوچکی داشته است.

تلگراف/ ۲۷ مه / ترجمه: علی افتخاری

۵۸۵۸