به گزارش خبرگزاری مهر، علی پورامیری در حاشیه برگزاری کنگره سراسری ارتوپدی ستون فقرات و لگن در کرمان گفت: یکی از فعالیت های عمده انجمن ارتوپدی شاخه کرمان برگزاری سمینار و کنفرانس های علمی است که چهارمین کنگره کشوری و بین المللی ارتوپدی یکی از برنامه های این انجمن به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه کرمان قطب ارتوپدی جنوب شرق کشور است،افزود: تعداد ۱۲۰ نفر از اساتید و متخصصان استان های همجوار کرمان،از جمله سیستان و بلوچستان،هرمزگان،خراسان جنوبی و یزد در این کنگره شرکت کرده اند.
رئیس انجمن ارتوپدی شاخه کرمان بیان کرد: تعداد ۱۶ مقاله در این کنگره ارائه خواهد شد و در پایان کنگره نیز نتیجه و همچنین مقالات در قالب کتابچه و یا مجله علمی به چاپ خواهد رسید.
پورامیری گفت: هرچه سن افراد بالاتر می رود درگیری ستون فقرات نیز بیشتر می شود که البته این به معنای این نیست که جوانان و نوجوانان از ابتلا به این اختلالات در امان هستند. ۸۰ درصد مردم جهان در طول عمر سابقه یک بار کمردرد را دارند از این رو بعد از سرما خوردگی شایع ترین عارضه در دنیا کمردرد است.
رئیس انجمن ارتوپدی شاخه کرمان خاطرنشان کرد: هرچند که بیماری های ستون فقرات متعدد هستند،اما؛ موارد متعددی،از جمله شغل سخت در ابتلا به دیسک کمر تأثیر گذارند.
در ادامه دبیر کنگره سراسری ارتوپدی ستون فقرات و لگن گفت: کشیدن سیگار و مشکلات عصبی با دیسک کمر ارتباط دارد. افشین حشتمی گفت: در مواردی کشیدن سیگار و مشکلات عصبی و روانپزشکی نیز با دیسک کمر ارتباط دارد.
وی افزود: این کنگره فوق تخصصی است که یک بخش آن شکستگی های لگن و بخش های دیگر مربوط به بیماری های ستون فقرات است. بحثاصلی کنگره ارتوپدی مربوط به بیماری های ستون فقرات است به گونه ای که شکستگی،رماتیسم و درمان های آن را شامل می شود.
حشتمی به تعداد مقالات این کنگره اشاره و بیان کرد: از تعداد مقالات ارسال شده به دبیرخانه کنگره تعداد ۱۶ مورد تأیید قرار گرفته است که در هر بخش از این کنگره پنج مقاله قرائت خواهد شد.

این متخصص ارتوپدی و فلوشیپ جراحی ستون فقرات تصریح کرد: به طور کلی تغذیه در ابتلا به تمامی بیماری ها مؤثر است ضمن اینکه مشاغل سنگین نیز احتمال ابتلا به بیماری های ستون فقرات را افزایش می دهند.

وی بیان کرد: حتی در مواردی کشیدن سیگار و مشکلات عصبی و روانپزشکی نیز با دیسک کمر ارتباط دارد.
کنگره سراسری ارتوپدی ستون فقرات و لگن با همکاری انجمن جراحان ارتوپدی ایران،انجمن جراحان ستون فقرات ایران،انجمن جراحان ارتوپدی ایران - شاخه کرمان و دانشگاه علوم پزشکی کرمان - معاونت تحقیقات و فناوری تا نهم اردیبهشت به میزبانی انجمن جراحان ارتوپدی شاخه کرمان در هتل جهانگردی کرمان در حال برگزاری است.