به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فروش «طبقه حساس» که به عنوان پرفروش ترین فیلم اکران بهار شناخته می شود، همچنان بالاست، اما از آنجا که براساس قوانین شورای صنفی نمایش هر فیلم بیش از ۱۰ هفته نمی تواند در سینمای سرگروهش روی پرده باشد، «طبقه حساس» نیز سه شنبه شب از سینما استقلال وادع خواهد کرد. با پایان نمایش «طبقه حساس» در این سالن سینما، «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» به کارگردانی روح الله حجازی جایگزین خواهد شد.
«طبقه حساس» بعد از ۷۹ روز نمایش ۳ میلیارد و ۲۲۷ میلیون تومان فروش کرده است.
«زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» بعد از دو سالی انتظار به مرحله اکران رسیده است. این فیلم سال گذشته در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. حمید فرخ نژاد، ترانه علیدوستی، هنگامه قاضیانی و پیمان قاسم خانی چهار بازیگری اند که نقش های اصلی فیلم را ایفا می کنند. این فیلم روایتی از زندگی دو زوج است. علی طالب آبادی فیلمنامه این کار را نوشته است.
سینمای سرگروه فرهنگ نیز بعد از پایان یافتن اکران «زندگی جای دیگریست» از چهارشنبه هفته جاری در اختیار «پنجاه قدم آخر» ساخته کیومرثپوراحمد قرار می گیرد. فیلم هادی بعد از ۳۴ روز نمایش، ۳۸۵ میلیون تومان فروخت.
«پنجاه قدم آخر» که تازه ترین ساخته سینمایی پوراحمد محسوب می شود داستان یکی از نیروهای اطلاعات لشکر زرهی نجف اشرف در عملیات والفجر ۴ را نمایش می دهد که برای شناسایی به یک منطقه مین گذاری شده در خاک عراق می رود و ۱۷ روز تمام با پایی زخمی انتظار می کشد تا بالاخره به کمکش می آیند.
پوراحمد فیلمنامه این کار را با همکاری حبیب احمدزاده، از داستان نویسان حوزه دفاع مقدس نوشته است. بابک حمیدیان و طناز طباطبایی بازیگران این فیلم هستند.
«پنج ستاره» به کارگردانی مهشید افشارزاده و با بازی شهاب حسینی این روزها روی پرده سینماست و بعد از ۱۸ روز نمایش به فروش ۲۱۴ میلیون تومانی دست یافته است.
«متروپل» به کارگردانی مسعود کیمیایی از چهارشنبه دو هفته قبل اکران عمومی شده و در مدت ۱۱ روز نمایش ۱۲۷ میلیون تومان فروخته است. این فیلم روایتی از زندگی زنی با بازی مهناز افشار است که در اوج بی پناهی به سینمایی متروک پناه می برد. محمدرضا فروتن، پولاد کیمیایی، شقایق فراهانی، ساعد سهیلی و سحر دولتشاهی دیگر بازیگران این فیلم هستند.
«اشباح» به کارگردانی داریوش مهرجویی هم این روزها در سینماها روی پرده است و فیلم بعد از ۱۱ روز نمایش ۷۲ میلیون تومان فروخته است. این فیلم یک هفته بعد از آغاز اکرانش در سینمای سرگروه روی پرده رفت.
«اشباح» اقتباسی از نوشته هنریک ایبسن به همین نام است. مهتاب کرامتی، همایون ارشادی، ملیکا شریفی نیا، هنگامه حمیدزاده، حسن معجونی، مهدی سلطانی و امیرعلی دانایی بازیگران این فیلم هستند.
۵۷۲۴۳