به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این پروژه سینمایی «زندگی مخفی هودینی: ساختن اولین ابرقهرمان آمریکا»(The Secret Life of Houdini: The Making of America ' s First Superhero) نام دارد و شرکت های لاینزگیت و سامیت آن را تولید می کنند.

دین پاریسوت(«سرخ ۲») این فیلم را کارگردانی می کند.

گفته می شود «زندگی مخفی هودینی» سبک و سیاق سری فیلم های «ایندیانا جونز» را خواهد داشت و در آن هودینی(۱۹۲۶-۱۸۷۴) نه تنها به عنوان استاد فرار از صحنه های شعبده بازی بلکه به عنوان یک محقق در دنیای پدیده های غیبی، تصویر می شود.

فیلمنامه را نوا اوپنهایم بر اساس کتابی به همین نام از ویلیام کالوش و لری اسلومان نوشته است.

دپ در حالی برای بازی در نقش هودینی مذاکره می کند که در یک سال اخیر دو فیلم ناموفق در گیشه داشته است: وسترن «رنجر تنها» و فیلم علمی تخیلی «تعالی». او سال آینده با دنباله دو مجموعه سینمایی موفق، بار دیگر بخت خود را در گیشه های فروش امتحان می کند. یکی از آن ها «دزدان دریایی کارائیب ۵» است و دیگری دنباله «آلیس در سرزمین عجایب» که هر تولید دیزنی هستند.
«آلیس ۲» پس از پایان کار دپ در درام جنایی «مضحکه آیین عشاء ربانی»(Black Mass) به کارگردانی وایتی بولگر فیلمبرداری می شود.

سئوال اینجاست که آیا «زندگی مخفی هودینی» پس از «دزدان دریایی کارائیب ۵» فیلمبرداری خواهد شد؟ لاینزگیت قصد دارد کار را نوامبر ۲۰۱۴ شروع کند که اگر این اتفاق بیفتد تولید «دزدان دریایی کارائیب ۵» تا اوایل ۲۰۱۵ به تعویق می افتد.

دپ، کمدی جنایی «مردکای» به کارگردانی دیوید کپ را در مرحله پس از تولید دارد که در آن به نقش چارلز مردکای دلال آثار هنری بازی کرده است. او در این فیلم نیز با لاینزگیت همکاری کرده است.
او برای فیلم های «دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه»، «در جستجوی نورلند» و «سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت» نامزد جایزه اسکار بوده است.

هالیوود ریپورتر / ۲۷ مه / ترجمه: علی افتخاری

۵۸۵۸