به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی مرادخانی، معاون امور هنری وزیر ارشاد، درباره اجرای کنسرت ویژه جانبازان که به مناسبت روز جانباز تدارک دیده شده، گفت: «خاطرات ملت ایران همواره با چند حادثه عجین شده که هرگز فراموش نمی شود. یکی از بزرگ ترین و موثر ترین خاطرات ما آزادی خرمشهر است. با تبریک این روز به ملت ایران، از قهرمانانی که با رشادت و تلاش خود این واقعه مهم را برای ملت ایران رقم زدند تشکر می کنم. معاونت امور هنری وزارت ارشاد نیز خود را موظف می داند برای تمامی جانبازان و خانواده شهدا برنامه هایی را طراحی کند.»
مرادخانی در گفت و گو با روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: «جانبازان یادگار روزگاری هستند که اگر با تلاش خودشان در مقابل دشمن نمی ایستادند معلوم نبود برای ما چه اتفاقی می افتاد. به همین دلیل در هفته جانباز برنامه ای برای این عزیزان و خانواده شان ترتیب دادیم تا یاد و خاطره شان را گرامی بداریم.»
معاون امور هنری با اشاره به دیدار خواننده های پاپ با جانبازان آسایشگاه ثارالله در دی ماه ۹۲ افزود: «در آن دیدار، خود جانبازان از ما خواستند برایشان برنامه های فرهنگی و هنری اجرا کنیم. به همین دلیل سعی می کنیم به فراخور حال این عزیزان و نیازشان برنامه هایی ترتیب دهیم. از سوی دیگر درصدد هستیم با سیاستگذاری و برنامه ریزی بلندمدت، در برنامه های مختلف معاونت امور هنری میزبان جانبازان و خانواده شان باشیم.»
هم زمان با هفته جانباز، روز پنج شنبه هشتم خرداد، کنسرت موسیقی پاپ به خوانندگی مازیار فلاحی و رضا یزدانی در برج میلاد برگزار می شود. در این برنامه ۳۰۰ جانباز بالای ۷۰ درصد دفاع مقدس که با همکاری بنیاد شهید دعوت شده اند، به همراه خانواده شان می ه مان خواننده های پاپ هستند. قطعات این کنسرت حال و هوای دفاع مقدس دارند.
این برنامه در ادامه دیداری است که هنرمندان و معاو ن امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آسایشگاه جانبازان ثارالله انجام دادند. با توجه به ابراز علاقه مندی جانبازان برای حضور در کنسرت ها، خواننده های پاپ در برنامه های متعدد خود میزبان جانبازان این آسایشگاه شدند. کنسرت روز هشتم خرداد نیز در ادامه همین حرکت و ویژه جانبازان هشت سال دفاع مقدس برگزار می شود.

۵۸۲۴۵