داریوش خواجه نوری خواننده و نوازنده موسیقی پاپ ایران در آستانه تازه ترین کنسرت خود از انحصاری شدن با تأکید بر اینکه قصد دارد موسیقی پاپ را از فضای تک صدایی بیرون بیاورد، از فضای موسیقی پاپ و تقلید خوانندگان از آهنگسازان و خوانندگان لس آنجلسی انتقاد کرد.
خواجه نوری با اشاره به برگزاری تازه ترین کنسرت خود در تالار وحدت یادآور شد: تصمیم گرفتم بعد از یک دوره رکود چند ساله که در موسیقی حضور نداشتم، هر ماه کنسرت های مختلفی را در تالارهای مختلف اجرا کنم چرا که این عزم جدی را دارم که به نوعی کمبودها و رکودی که هم نسلان من در عرصه موسیقی داشتند، جبران کنم. نسلی که در یک دوره زمانی فعالیت زیادی داشتند اما طی سالهای گذاشته به دلیل برخی شرایط کنار گذاشته شدند.
این خواننده ادامه داد: من تاکنون بیش از ۹۰ کنسرت برگزار کرده ام و علاقه مندان موسیقی می دانند که در دهه های ۷۰ و ۸۰ ماهیانه ۲ یا ۳ بار کنسرت برگزار می کردم اما متاسفانه در طی سالهای اخیر شرایط به گونه ای شد که من و هم نسلانم از این فضای پر از تحرک فاصله بگیریم و اتفاقا به همین جهت است که این بار آمده ام تا موسیقی پاپ ایران را از فضای تک صدایی و انحصاری آن در بیاورم.
او با انتقاد از شرایط این سال های موسیقی ایران به ویژه موسیقی پاپ گفت: این یک موضوع تکراری است و همه می دانند که فضای موسیقی پاپ ما اجرای تقلیدی صرف از موسیقی یونانی است که یک خواننده ای که هم اکنون در آن سوی آبها است آن را باب کرد و همه هم به تقلید از او این شیوه را ادامه دادند. حتی کار به جایی رسیده که فلان خواننده به راحتی پشت دوربین های تلویزیونی اذعان می کند که کاور آهنگ های موسیقی پاپ اصلا عیبی ندارد و این موضوع باعثشده که ما در چنین شرایط تک صدایی باقی بمانیم و ذائقه مخاطبان را نیز به این سمت و سو هدایت کنیم.
این آهنگساز موسیقی پاپ فلامنکو در ادامه گفت: من و هم نسلانم که انصافا تاثیر زیادی در اشاعه فرهنگ چند صدایی در موسیقی داشتند، برای ادامه کار تعلل نکردیم بلکه این فضای حاکم بر موسیقی بود که باعثکناره گیری ما و ورود خوانندگانی شد که تعداد زیادی از آنها کاری جز کپی کردن آهنگ های لس آنجلسی و موسیقی یونانی ندارند. این در حالی است که ما به هیچ عنوان قصد خروج از این فضا را نداشته و نداریم.
خواجه نوری گفت: متاسفانه مد یکی از موضوعات بسیار مهمی است که این سالها بلای جان موسیقی ما شده است. من برای شما مثال دیگری می زنم؛ وقتی شما در همه رستوران ها و پارک ها می بینید که کشیدن قلیان و سیگار فارغ از ضررها و زیانش برای همه جوانان ما مد شده، وقتی فست فود به عنوان یک عنصر اصلی غذایی با انواع اقسام سرطانی که دارد اینچنین در فضای جامعه ما نهادینه می شود، پس موسیقی هم از این قاعده مستثنی نیست و تبدیل به یک جریان انحصاری می شود که فقط عده ای از خوانندگان در آن حضور دارند.
کنسرت داریوش خواجه نوری روزهای ۶ و ۱۱ خردادماه در تالار وحدت برگزار می شود.

۲۳۲۳۱