به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جیم کری دکترای افتخاری خود را شنبه در جشن فارغ التحصیلان دانشگاه مدیریت ماهاریشی(MUM) در فرفیلد در ایالت آیوا دریافت کرد.

بازیگر ۵۳ ساله که بیش از ۳۰ سال است در دنیای سینما حضوری فعال دارد، در این مراسم گفت پدرش الهام بخش او برای ورود به حوزه پرخطر کمدی بود.

کری گفت: «پدرم می توانست یک کمدین بزرگ باشد، اما باور نداشت این مسئله برایش امکان پذیر باشد. برای همین تصمیمی محافظه کارانه گرفت و ترجیح داد حرفه ای امن را انتخاب کند و حسابدار شود.»

او گفت پدرش، پرسی کری وقتی او ۱۲ سال داشت، کار حسابداری را از دست داد و بعد «ما برای بقا هر کار که از دستمان برمی آمد انجام می دادیم.»

کری ادامه داد: «از پدرم خیلی چیزهای خوب آموختم. یکی اینکه اگر کاری را دوست نداشته باشید ممکن است شکست بخورید. پس شاید بهتر باشد سراغ چیزی بروید که عاشقش هستید.»



او همچنین به دانش آموختگان دانشگاه گفت: «راز موفقیت این است که به دنیا نشان بدهید چه چیزی می خواهید و روی آن کار کنید. کار شما این نیست که ارزیابی کنید چطور قرار است این اتفاق برایتان بیفتد. این یک درِ باز در ذهن شماست و وقتی در زندگی واقعی این در روی شما باز شد، فقط باید از آن رد شوید.»
کری دکترای افتخاری رشته هنرهای زیبا را دریافت کرد. دانشگاه مدیریت ماهاریشی سال ۱۹۷۳ توسط ماهاریشی ماهش یوگی چهره پیشگام در حوزه تی ام(ترانسندنتال مدیتیشن) تاسیس شد. کری در گذشته در جلسات تی ام این دانشگاه شرکت کرده بود.

کری تاکنون شش بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده و دو بار برای فیلم های «نمایش ترومن»(۱۹۹۸) و «مرد روی ماه»(۱۹۹۹) برنده این جایزه شده است. او سال گذشته فیلم «کیک - اس ۲» را روی پرده سینماها داشت و اکنون «خنگ و خنگ تر ۲» را در مرحله پس از تولید دارد که دنباله کمدی موفق «خنگ و خنگ تر» است.

هالیوود ریپورتر / ۲۵ مه / ترجمه: علی افتخاری
۵۸۵۸