به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اندیشمندان آمریکایی شرکت کننده در نشست جهان عاری از خشونت و افراطی گری از منظر ادیان ابراهیمی عصر روز گذشته، ۴ خرداد با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.
در این دیدار که در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات برگزارشد، دکتر ابراهیمی ترکمان، ضمن برشمردن وظایف سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور گسترش فرهنگ ایرانی در جهان، اقدامات این سازمان در برقراری گفت وگوی بین ادیان را تشریح کرد. وی همچنین اهمیت برقراری گفت و گوی بین ادیان را یادآور شد و آن را دلیلی برای منزوی ساختن جنگ و خشونت دانست.
ابراهیمی در ادامه با اشاره به داستانی از مثنوی، دیده نشدن حقیقت را علت اصلی وجود اختلاف بین ادیان معرفی کرد و گفت: وظیفه فعالان دینی و فرهنگی در تمامی دنیا، نمایش حقایق راستین دین برای پیروان ادیان است.
دکتر هانتر دستیار ارشد دینی کلیسای نورتلند آمریکا نیز در سخنانی با بیان داستان خلقت زن در انجیل، وجود تفاوت ها در نژادها، افکار و ادیان را دلیلی بر وجود زیبایی ها در خلقت آفرینش دانست. وی اسلام را نه تنها یک دین که یک سبک زندگی برشمرد و دلیل انحطاط غرب را ذهنی کردن دین و عدم معرفی آن به عنوان یک سبک زندگی دانست.
در این دیدار همچنین دکتر سید سعید، از مؤسسان جامعه مسلمانان شمال آمریکا و تنها مسلمان حاضر در هیئت آمریکایی با اشاره به روند تاریخی حضور اجباری آفریقایی ها در آمریکا به عنوان برده و مبارزات برای رفع برده داری و تبعیض نژادی و اعطای حقوق قانونی به آنان و رییس جمهوری شدن یک سیاهپوست که ٢٠٠ سال به طول انجامید، گفت: حضور نژادهای مختلف کنار یکدیگر و تشکیل نهادهایی مانند جامعه مسلمانان شمال آمریکا، سبب شد تا به درک جدیدی از دموکراسی دست یابیم.
هیئت دینی آمریکایی متشکل از دکتر هانتر دستیار ارشد دینی کلیسای نورتلند، دکتر باربارا اسکینر رئیس شبکه ملی کشیشیان آمریکایی آفریقایی، دکتر جیمزآگوست کوالسکی رئیس کلیسای کتدرال، پروفسور آنتونی دسترو استاد حقوق دانشگاه کاتولیک واشنگتن، دکترآلکس روی میدلی رئیس شورای ملی کلیساهای آمریکا برای انجام گفت و گوی دینی با مرکز گفت و گوی ادیان و تمدن های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نیز دیدار با مراجع و شخصیت های فرهنگی کشورمان به ایران سفر کردند.
/ ۶۲۶۲