فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه مسئول اعمال محدودیت، همین کسانی هستند که با بهانه ترفیع کشور، ترویج فساد می کنند، گفت: ناجا محدود کننده آزادی نیست بلکه مدافع امنیت و هویت مردم است.

سردار اسماعیل احمدی مقدم صبح امروز در صبحگاه مشترک این نیرو با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: آزادسازی خرمشهر دارای ابعاد و لایه های مختلفی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: عراق در ابتدای جنگ تنها ۱۲ لشگر داشت اما تمام عراقی های ذکور تا پنجاه سالگی را به جبهه فراخواند و در پایان جنگ شاهد آن بودیم که عراق ۵۵ لشگر در میدان داشت اما عراقی ها بعد از پذیرش قطعنامه نیز جنگ را تمام نکردند و قطعنامه را قبول نکردند و تا نزدیکی کرمانشاه و خرمشهر پیش رفتند و اما موفق نشدند و تمرکز خود را بر جنگ سیاسی، اقتصادی متمرکز کردند.

وی با بیان اینکه امروز با بهانه هسته ای و جدیدا نیز با بهانه هایی همچون حقوق بشر، قدرت موشکی و… یکی یکی بهانه ها را اضافه می کنند گفت: هرآنچه که موجب ارتقای ایران، الگوسازی و آسیب ناپذیری کشورمان شود دشمنان به شدت در برابر آن ایستادگی کرده و استقلال ما را هدف قرار داده اند.

احمدی مقدم با بیان اینکه استقلال هزینه دارد و مردم ایران با ایستادگی این هزینه را متقبل شده اند گفت: روزی منافقان با شعار دموکراسی در کنار ملت بودند و امروزه در قالب روزنامه نگاری و مدافعان آزادی گرداننده سایت های آن ور آبی هستند و در صف دشمن قرار گرفته و تبلیغ بی حجابی می کنند و می گویند چرا مستقل هستید بیایید و وابسته شوید.

وی با بیان اینکه سلاح رسانه بسیار گمراه کننده است گفت: این افراد در لباس دوست ظاهر می شوند و ما نباید به دشمنان اعتماد کرده و همواره باید آماده و هوشیار باشیم. وی با بیان اینکه امروزه تلاش می کنند بین دولت، سیاست مداران و مردم تفرقه ایجاد کنند، گفت: برای آنها قابل تحمل نیست که علیرغم تمام مشکلات و فشارها ایران به سمت جلو حرکت می کند.

وی با بیان اینکه برخی فکر می کنند که چون به مذاکره تن دادیم باید عقب نشینی کنیم گفت: اینگونه نیست و ایران به دنبال تثبیت حقانیت خود است و چیزی برای ارائه ندارد.

احمدی مقدم با بیان اینکه عده ای تلاش می کنند مردم و جناح ها را با یکدیگر درگیر نشان دهند گفت: امروز ایران از لحاظ شاخص های جرم و امنیت اجتماعی در مطلوب ترین وضعیت نسبت به کشورهای توسعه یافته است و این یک ادعا نیست بلکه می توانند از نظر شاخص های اینترپل، یو ان او دی سی و مراجع بین المللی این صحبت می شود.

وی با بیان اینکه تلاش می کنند از آزادی هایی که نظام و دولت در عرصه فرهنگ و فضای مجازی قائل شده است شرایطی را ایجاد کنند که ناچار به اعمال محدودیت شویم گفت: وقتی عنوان شد که ناهنجاری های فرهنگی باید فرهنگی حل و فصل شود ترویج کشف حجاب می کنند که واکنش چندانی نداشت اما باید بدانیم که مسئول اعمال محدودیت، همین افرادی هستند که با بهانه ترفیع، ترویج فساد می کنند و تلاش دارند که ناامنی، بی هویتی، جرم، مواد مخدر، شهوت رانی و ابتذال را ترویج دهند.

وی با بیان اینکه ناجا محدود کننده آزادی نیست گفت: ناجا مدافع امنیت و هویت است و اجازه نمی دهد که افراد گرفتار فساد و مواد مخدر شوند و نیروی انتظامی نگهبانان بیداری هستند که از استقلال کشور در مقابله با فساد اجتماعی و اخلاقی مراقبت می کنند.

فرمانده ناجا با اشاره به ثبات اقتصادی و سیاسی کشور و همچنین حمایت دولت از نیروی انتظامی گفت: این مسائل سبب شده است که وقوع تمام جرایم به جز سرقت در کشور کاهش یابد و در سال ۹۳ نیز شاهد شیب نزولی سرقت هستیم.