ملت ایران: عبدالرضا امیدوارشهری اظهار داشت: طی روز دوشنبه در استان سیستان و بلوچستان و مناطق شرقی استان کرمان، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد با شدت کمتر ادامه می یابد که می تواند همچنان سبب افزایش حجم آب رودخانه ها و مسیل ها در این مناطق شود همچنین در این روز آب های ساحلی سیستان و بلوچستان نیز مواج و طوفانی پیش بینی می شود.
وی با بیان اینکه سامانه بارشی بعدازظهر دوشنبه به تدریج از جنوب شرق کشور خارج می شود، گفت: در روزهای دوشنبه و سه شنبه دمای هوا در بیشتر نقاط کشور افزایش می یابد که در نوار شمالی کشور با وزش باد همراه است.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: پیش بینی می شود که طی این مدت دمای هوا در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی، بین ۶ تا ۱۲ درجه افزایش یابد. در روز چهارشنبه با کاهش دما در این استان ها، شرایط به حالت عادی باز می گردد و دریای خزر نیز به سبب وزش باد شمالی، مواج پیش بینی می شود.
وی بیان کرد: همچنین طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه به سبب افزایش سرعت وزش باد در عراق، در برخی استان های واقع در نوار غربی، باد و گرد و خاک پیش بینی می شود.
امیدوارشهری خاطرنشان کرد: دمای هوای امروز تهران در سردترین و گرمترین زمان، به ترتیب ۱۲ و ۲۳ درجه سانتیگراد است همچنین برای روزهای دوشنبه و سه شنبه، حداقل و حداکثر دمای پایتخت(۱۴ و ۲۵) و(۱۵ و ۲۷) پیش بینی می شود.