به گزارش ملت ایران به نقل از شرق، سه مرد که نقاب به چهره داشتند ساعت ۱۸:۳۰ روز ۲۷ مارس(۷ فروردین) به خانه ای در منطقه «رایمرش هلم» استکهلم رفتند. این خانه متعلق به جواهرساز سرشناسی به نام «لیف کلاتسکوف» بود که خانواده سلطنتی نیز برای تهیه جواهر به او سفارش می داد اما آن زمان مرد ۷۳ ساله در منزل حضور نداشت و سه مرد نقاب پوش با حمله به همسر ۶۳ ساله وی دست و پای او را با طناب بستند و منتظر ماندند تا لیف به خانه بازگردد. یک ساعت ونیم بعد مرد طلافروش بی خبر از حمله دزدان به خانه اش در منزل را گشود و ناگهان با یورش سه مهاجم مواجه شد. سارقان دست و پای او را نیز بستند و با تهدید او را مجبور کردند کلیدها و رمزهای در مغازه وگاوصندوق هایش را در اختیار آنان قرار بدهد.

سارقان بعد از اینکه به خواسته شان رسیدند، تقسیم وظیفه کردند و دو نفر از آنها به سرعت راهی جواهرسازی شدند و یکی از آنان در خانه ماند تا مانع فرار زوج مسن شود. ساعتی بعد دو سارق با همدستشان تماس گرفتند و اطلاع دادند مقداری از جواهرات موجود را برداشته اما نتوانسته اند یکی از گاوصندوق ها را باز کنند چون رمز آن را ندارند. مرد نقاب پوش بعد از قطع کردن تلفن سراغ لیف رفت تا رمز را بپرسد اما مرد جواهرساز که به شدت دچار اضطراب شده بود، ادعا کرد رمز را به یاد نمی آورد. سارق که به شدت خشمگین شده بود با چاقو لیف را مجروح کرد و برای اینکه وی را وادار کند رمز را بگوید چندین ضربه به پیرمرد وارد کرد. همسر لیف هنگامی که سارق با شوهرش درگیر بود توانست دست و پای خود را باز کند اما مخفیانه از خانه بیرون رفت و از همسایه اش کمک خواست.

امدادگران و ماموران پلیس ساعت ۳۰ دقیقه بامداد روز ۲۸ مارس به خانه مرد طلافروش وارد شدند و مشاهده کردند او غرق در خون است و مهاجم نیز محل را ترک کرده است. آنها بعد از معاینه مرد مسن متوجه شدند او به علت شدت جراحات جان خودش را از دست داده است. به این ترتیب پلیس جنایی وارد عمل شد و کارآگاهان مطلع شدند سارقان به غیر از گاوصندوق آخر تمامی طلاهای موجود را به یغما برده اند. خبر قتل جواهرساز خانواده سلطنتی با بازتاب گسترده ای مواجه شد و پلیس با حساسیت ویژه به پیگیری موضوع پرداخت تا اینکه بالاخره ردی از یکی از متهمان به دست آورد. این فرد همان نقاب پوشی بود که شب حادثه در خانه لیف مانده و این مرد را به قتل رسانده بود.

این متهم روز پنجشنبه هفته پیش دستگیر و مشخص شد وی مردی ایرانی است که در شهر وستروس زندگی می کرد. اکنون تحقیقات از این فرد آغاز شده است تا هویت دو مجرم دیگر نیز فاش و همچنین معلوم شود نقشه این سرقت چگونه طراحی شده و چه افراد دیگری در پشت پرده این ماجرا قرار دارند.