به گزارش ملت ایران به نقل از فارس: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نظام آموزشی «۳۳۶» در سال تحصیلی جاری اجرایی شد، گفت: در گام دوم به دنبال اجرای نظام آموزشی «۳۳۳۳» هستیم.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورشدر واکنش به این جمله که «در سند تحول آموزش و پرورش از چهار دوره سه‌ ساله یاد شده است اما در سال تحصیلی جاری «۳۳۶» اجرا شد»، اظهار داشت: به تدریج این اقدام صورت می‌گیرد و در مرحله اول ششم ابتدایی ایجاد شد و در حال حاضر در تمام دبستان‌های کشور، پایه ششم ابتدایی داریم.

وی ادامه داد: البته در سال تحصیلی جاری، در برخی مدارس، نظام آموزشی «۳۳۳۳» اجرایی شد و دبستان‌ها به دو دوره سه ساله تقسیم شد.

حاجی‌بابایی افزود: در سال تحصیلی آینده نیز به دنبال اجرای نظام آموزشی «۳۳۳۳» هستیم و در این زمینه مشکلی تعداد مدرسه نداریم؛ ضمن اینکه مدارس جدید بر اساس نظام آموزشی «۳۳۳۳» احداثمی‌شوند.

وی با بیان اینکه با مشکل خانواده‌ها در جابه‌جایی مدارس فرزندانشان مواجه هستیم، اضافه کرد: خانواده‌ها علاقه‌مند هستند که فرزندشان در مدرسه نزدیک محل سکونت تحصیل کند که با تقسیم‌بندی مدارس ابتدایی به دو دوره سه‌ساله، ممکن است، مدرسه «سه ساله اول» یا «سه ساله دوم» به منزل دانش‌آموزان دورتر شود.

منظور از «۳۳۳۳»، دوره اول دبستان، دوره دوم دبستان، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه است.